Polska straci dużą imprezę lekkoatletyczną. “To niemal przesądzone”

29 wrz 2023, 15:34

Przed dwoma laty European Athletics ogłosiło, że zaplanowane na 2027 rok drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Teraz jednak okazuje się, że jest wielce prawdopodobne, iż impreza ta ostatecznie nie będzie miała miejsca w naszym kraju.

Polska organizatorem najważniejszych imprez

W ostatnich latach Polska była organizatorem wielu ważnych imprez lekkoatletycznych. W naszym kraju odbywały się m.in. halowe ME i MŚ, Diamentowa Liga, MŚ sztafet, drużynowe ME, ale także MŚ juniorów (U20) i ME młodzieżowców (U23). Praktycznie co roku nasz kraj gościł najlepszych sportowców Europy i świata.

Szczególnie często w Polsce odbywały się drużynowe mistrzostwa Europy. W 2019 roku impreza zorganizowana została w Bydgoszczy, natomiast dwie kolejne edycje miały miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na tym jednak nie koniec, bowiem obiekt ten w 2028 roku po raz pierwszy będzie miejscem mistrzostw Europy seniorów.

Drużynowe ME nie odbędą się w Polsce

Jeszcze przed tą imprezą, w 2027 roku w Kotle Czarownic miała zostać zorganizowana kolejna już edycja drużynowych ME. Zapowiadał to Dobromir Karamarinov, szef europejskiej lekkoatletyki, który oficjalnie już gratulował organizacji tego wydarzenia. Sprawa ulega jednak zmianie.

Jak dowiedziało się TVP Sport, European Athletics zaczęło się wycofywać z tej deklaracji. Źródła zbliżone do Polskiego Związku Lekkoatletyki twierdzą, że podobnie jak w tym roku, miałoby dojść do swoistego połączenia imprezy z Igrzyskami Europejskimi, których kolejna edycja również ma się odbyć w 2027 roku.

Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA jest już ponoć niemal przekonany, że “Polska straciła drużynowe ME”. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie gospodarzem 4. Igrzysk Europejskich. Do tej pory najpoważniejszym kandydatem był Split, ale ostatecznie chorwackie miasto wycofało się z tego wyścigu.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Terminarz. Kiedy mecze Polaków?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA