Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Terminarz. Kiedy mecze Polaków?

Aktualizacja: 9 paź 2023, 10:48
29 wrz 2023, 11:40

Już w najbliższą sobotę (30 września) reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zmagania w kwalifikacjach do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Polska weźmie udział w rywalizacji grupy C, a swój pierwszy mecz rozegra z Belgią. Jak prezentuje się cały terminarz aktualnych mistrzów Europy?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

IO Paryż 2024. Polacy pewniakiem do gry na igrzyskach

Tak samo, jak w przypadku rywalizacji kobiet, kwalifikacje na najbardziej prestiżową przyszłoroczną imprezę sportową składać się będą z trzech turniejów. Łącznie udział w nich wezmą 24 reprezentacje, po osiem w każdych zawodach. Bilety do Paryża zgarną po dwie najlepsze ekipy z każdego turnieju.

Polska swoje mecze rozegra w Chinach. Biało-czerwoni zmierzą się tam z gospodarzami turnieju, a także Belgami, Bułgarami, Kanadyjczykami, Meksykanami, Argentyńczykami oraz Holendrami. Pierwszy mecz podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają już w sobotę (30 września). Ostatni pojedynek, podczas którego zmierzą się z Chińczykami, czeka naszych  następną niedzielę (8 października).

Jeżeli Polakom nie uda się zająć miejsca premiowanego grą na igrzyskach olimpijskich, jeszcze nic straconego. Pozostałe bilety do Paryża zostaną przekazane najlepszym niezakwalifikowanym reprezentacjom według stanu rankingu FIVB na koniec Ligi Narodów 2024.

Kwalifikacje olimpijskie Paryż 2024. Terminarz Polaków

● Polska – Belgia: 30 września, godz. 10:00
● Polska – Bułgaria: 1 października, godz. 10:00
● Polska – Kanada: 3 października, godz. 10:00
Polska – Meksyk: 4 października, godz. 10:00
● Polska – Argentyna: 6 października, godz. 10:00
● Polska – Holandia: 7 października, godz. 10:00
● Chiny – Polska: 8 października, godz. 13:30

Dzięki doskonałym występom w Lidze Narodów i podczas ostatnich mistrzostw Europy są prawie pewni awansu na igrzyska olimpijskie. W notowaniu FIVB podopieczni Nikoli Grbicia zajmują obecnie pozycję liderów i w najbliższych miesiącach ten stan rzeczy nie powinien ulec zmianie.

Polska – Bułgaria: Gdzie i kiedy oglądać (01.10)? Transmisja z kwalifikacji do IO

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA