Polska trzecią drużyną Ligi Narodów! Biało-Czerwoni pokazali moc, złoto dla Francuzów

Aktualizacja: 24 lip 2022, 23:19
24 lip 2022, 19:56

Reprezentacja Polski pokonała Włochów 3:0 w meczu o trzecie miejsce Siatkarskiej Ligi Narodów (25:16, 25:23, 25:20). Zwycięstwo nad gospodarzami turnieju finałowego zawdzięczamy zwłaszcza znacznie poprawionemu przyjęciu w stosunku do meczu z USA. Warto również zauważyć lepszą pracę polskiego bloku, grę w obronie oraz serwis. Brawo, Polska!

Ustabilizować formę i poprawić własną siatkówkę

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski przystępowała do spotkania z Włochami delikatnie podłamana półfinałową porażką poniesioną z rąk USA 0:3. Bartosz Kurek posypywał sobie głowę popiołem po tej przegranej i nie szukał wymówek. Wiedzieliśmy doskonale, że gospodarze turnieju finałowego w Bolonii także będą mieli wysokie morale. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego z kolei chciała się zrehabilitować za porażkę z Francją 0:3.

W pierwszym secie obie drużyny toczyły niezwykle wyrównaną batalię. Od stanu 12:10 dla Polaków nasi kadrowicze zdobyli cztery punkty z rzędu i dowieźli bezpieczne prowadzenie do końca tej partii. Zespół pod wodzą trenera Nikoli Grbicia zwyciężył 25:16, przy czym wyglądał znacznie lepiej od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Polska trzecią drużyną Siatkarskiej Ligi Narodów

Na początku drugiej odsłony pojedynku przeciwnicy odskoczyli na cztery “oczka” (6:2). Jednak Biało-Czerwoni zniwelowali straty punktowe i zachowali zdecydowanie więcej zimnej krwi w końcówce tej części starcia, którą wygrali 25:23. Reprezentacje Polski od sukcesu w Bolonii dzielił już tylko jeden zwycięski set.

W połowie trzeciej partii wszystko zaczęło układać się po myśli Polaków. Problemy z przyjęciem z rywalizacji z USA? Zniknęły. Serwis, blok oraz obrona? Na o niebo lepszym poziomie, niż w półfinale VNL. Stabilizacja formy i koncentracja? Wróciły. To wszystko sprawiło, że Polska zajęła trzecie miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów, triumfując w tym secie 25:20.

Niesamowite emocje towarzyszyły finałowemu meczowi Francja – USA. Gdy wydawało się, że wszystko idzie po myśli “Trójkolorowych”, drugi oddech złapali Amerykanie. Ekipa USA wygrała dwa sety. Losy potyczki musiał rozstrzygnąć tie break. W nim Francuzi zwyciężyli 15:10, triumfując w Volleyball National League.

Grbić ujawnił kadrę siatkarzy przed mistrzostwami świata. Co z Wilfredo Leonem?