Polska wygrała z Ukrainą po karnych na MŚ w hokeju. Dziś mecz z Serbią!

29 kwi 2022, 10:34

Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę po rzutach karnych na turnieju mistrzostw świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Bohaterem polskiej drużyny został John Murray, który fantastycznie bronił w rzutach karnych. To druga wygrana na turnieju w Tychach.

MŚ dyw. IB w hokeju – wygrana z Ukrainą

Mecz z Ukrainą bardzo szybko wszedł do fazy zaciętej rywalizacji. Strzelanie po 12 minutach gry rozpoczął Dominik Paś. Chwilę później padły kolejne gole, najpierw Fadyeyew doprowadził do remisu a później drugą bramkę strzelił Paś.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść Polski. W drugiej tercji nic szczególnego się nie wydarzyło, ale w trzeciej ukraiński napastnik Simchuk zdołał doprowadzić do remisu. Dogrywka nie przyniosła rozwiązania i konieczne było rozegranie rzutów karnych. John Murray broniący polskiej bramki aż cztery razy zdołał zablokować strzały rywali, dzięki czemu Polska wygrała i zgarnęła ważne dwa punkty.

Dziś o godzinie 20:00 odbędzie się przedostatnie starcie reprezentacji Polski. Rywalem będzie drużyna Serbii, z którą rozegraliśmy jak dotąd tylko jedno spotkanie. W 1996 roku Polacy wygrali 13:2 w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich.

Aktualnie najbliżej awansu do dywizji IA jest Japonia i bardzo możliwe, że to będzie główny rywal Polaków w walce o awans na zaplecze hokejowej Elity.