Celem Polaków jest wygrana. Startują hokejowe MŚ 2022 w Tychach

Aktualizacja: 28 kwi 2022, 16:34
26 kwi 2022, 17:33

We wtorek 26 kwietnia na Stadionie Zimowym w Tychach rozpoczną się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie dywizji 1B. Na turnieju wystąpi pięć zespołów, a faworytem do wygranej w całych zawodach jest reprezentacja Polski.
polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polacy liczą na wygranie MŚ w Tychach

Biało-czerwoni zagrają kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Pierwszy mecz Polaków będziemy mogli obejrzeć już we wtorek 26 kwietnia, a rozpocznie się on o godzinie 20:00. Sam początek mistrzostw świata zaplanowano natomiast trochę wcześniej. Na inaugurację Serbowie powalczą z Japończykami (godz. 16:30).

Faworytami turnieju w Tychach są Polacy. Biało-czerwoni będą chcieli wygrać i awansować do wyższej dywizji. Zadanie to nie będzie jednak łatwe. Warto bowiem podkreślić, iż promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy wywalczy tylko zwycięzca zawodów.

Nasz cel jest prosty. Chcemy awansować na zaplecze Elity. Mamy zawodników, którzy prezentują wysoką jakość i mają spore doświadczenie. To nasz ogromny atut. Mamy nadzieję również, że kibice w Tychach będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną takiego turnieju – powiedział Robert Kalaber, trener reprezentacji Polski.

Ostatnie Mistrzostwa Świata Dywizji 1B odbyły się w 2019 roku. Polacy zajęli wtedy drugie miejsce. W kolejnych latach turniej był przekładany z powodu pandemii koronawirusa.

Mecze Polaków na mistrzostw świata w hokeju na lodzie:

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

  • wtorek, 26 kwietnia: Polska – Estonia, godz. 20:00
  • czwartek, 28 kwietnia: Ukraina – Polska, godz. 20:00
  • piątek, 29 kwietnia: Serbia – Polska, godz. 20:00
  • sobota, 30 kwietnia: Polska – Japonia, godz. 16:30

Wszystkie mecze Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA