Polska wygrywa z Francją!

17 maj 2015, 22:57

Polacy zakończyli turniej kwalifikacji do MŚ juniorów. I to z przytupem, bo wygrali wszystkie mecze! Ostatni z Francją nasza reprezentacja wygrała 3:1.

Podopieczni Jakuba Bednaruka wykazali się dużą dojrzałością gry. Pomimo że ich rywale z Francji postawili naprawdę trudne warunki, to nie byli w stanie wygrać więcej niż jednego seta. Spotkanie, pomijając pierwszego seta, było bardzo wyrównane. Przez praktycznie całe spotkanie oba zespoły dzieliło kilka punktów. Każdy set cechowała twarda gra o każdy punkt. Dlatego tym bardziej należy pochwalić naszych reprezentantów, bowiem w końcówkach 3 z 4 rozegranych setów zachowali więcej zimnej krwi niż ich rywale z Francji.

Polska – Francja 3:1
(25:17, 19:25, 25:19, 26:24)

Składy zespołów:
Polska: Halaba (8), Depowski (9), Zwiech (13), Lewandowski (4), Tomczak (3), Lipiński (26), Piechocki (libero)

Francja: Patry (21), Paofani (7), Caporiondo (1), Boyer (9), Basic (4), Henry (12), Gatineau (libero) oraz Carle (3), Szerszen (9), Nevot (4) i Lecat (libero)

Gratulacje! Powodzenia na Mistrzostwach Świata!