Polska z łatwością pokonała Kanadę. “Miło spędzone popołudnie”

Aktualizacja: 4 lip 2022, 20:42
23 cze 2022, 13:52

W czwartkowe popołudnie rozegrane zostało spotkanie Polska – Kanada w ramach turnieju Ligi Narodów 2022. Mecz w Sofii padł łupem Biało-Czerwonych, którzy pokonali siatkarzy z Ameryki Północnej w stosunku 3:0 (25:16, 25:18, 25:16).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Drugie zwycięstwo Polaków na turnieju Ligi Narodów w Sofii

Podopieczni Nikoli Grbicia świetnie rozpoczęli zmagania na turnieju w Bułgarii. W pierwszym rozgrywanym przez nich meczu pokonali Brazylijczyków, tracąc zaledwie jednego seta. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwoni awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W czwartek Polakom udało się wygrać kolejne spotkanie. Tym razem poszło im jeszcze łatwiej niż w środę. Podopieczni Grbicia pokonali bowiem Kanadyjczyków, ale tym razem nie stracili nawet jednego seta. W każdym momencie spotkania Polacy byli stroną znacznie lepszą, a mecz komentatorzy określili jako “miło spędzone popołudnie”.

Zawodnicy z Ameryki Północnej nadążali za naszą reprezentacją tylko na początku każdego z rozgrywanych setów. W pierwszym prowadzili nawet 10:8, aby ostatecznie przegrać 25:16. Z kolei w drugiej części gry starcie wyrównane było tylko do stanu 6:6. Potem wyższy bieg włączyli nasi siatkarze i absolutnie zdeklasowali Kanadyjczyków.

Dla Polaków wygrana z siatkarzami pochodzącymi z Ameryki Północnej jest piątym zwycięstwem w tej edycji Ligi Narodów. Teraz zawodnicy dostaną jeden dzień przerwy, a do rywalizacją powrócą w sobotę. Wtedy też czeka ich starcie przeciwko Australii. Na sam koniec zmagań w Sofii Biało-Czerwoni zawalczą ze Stanami Zjednoczonymi.

Przed nami Liga Narodów 2022 w Sofii. Gdzie i kiedy oglądać reprezentację Polski?