Polska z trzecią wygraną. Pięciosetowy bój z Bułgarią w Lidze Narodów

Aktualizacja: 9 cze 2023, 16:40
9 cze 2023, 11:27

Niezwykle zacięty pojedynek stoczyły Polska i Bułgaria w trzecim meczu Ligi Narodów 2023. Ostatecznie mecz potrwał pięć setów, a lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11)

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polacy w Lidze Narodów pokonali już Francję, Iran i Bułgarię

Rozgrywany w Nagoi pierwszy turnieju VNL 2023 Polscy siatkarze rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad Francją (3:1). Problemy przyszły w drugi meczu. Nasza reprezentacja przegrała dwa pierwsze sety w spotkaniu z Iranem, ale ostatecznie odrobiła straty i wygrała 3:2.

Trzecie spotkanie Ligi Narodów przyszło Biało-Czerwonym rozegrać z Bułgarią. Mecz miał podobny przebieg do tego z Iranem. Ponownie rywalizacja potrwała pięć setów. Pierwszą partię wygrali nasi rywale (27:25), ale w drugiej lepsi okazali się Polacy. Set numer trzy ponownie padł łupem Bułgarów, ale podopieczni Grbicia w czwartym odrobili straty.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break. W nim z lepszej strony pokazali się Polacy, którzy wygrali 15:11. Tym samym to nasi siatkarze triumfowali w trzecim meczu tegorocznej Ligi Narodów. Na swoim koncie mają już 7 punktów. Ostatni mecz Biało-Czerwoni rozegrają w niedzielę z Serbami.

Polska – Serbia: Gdzie i kiedy oglądać (11.06)? Transmisja Ligi Narodów 2023