Reklama

Polska wygrywa na koniec z Iranem. Co z trenerem? „Wszystko zależy od prezesa”

Polscy szczypiorniści pożegnali z Mistrzostwami Świata wygraną 26 do 22 nad reprezentacją Iranu. Biało-czerwoni mogą zawdzięczać drugie zwycięstwo na turnieju dobrej grze w pierwszej połowie spotkania. Sześć punktów różnicy gwarantowało bezpieczną przewagą, której rywale nie byli w stanie zniwelować. 

Koniec marzeń o sukcesie po I fazie zasadniczej MŚ

Dzisiejsza wygrana jest zaledwie drugim zwycięstwem z rzędu i trzecim w ogóle podczas trwających MŚ w piłce ręcznej. Niestety taki bilans końcowy to za mało by myśleć o kolejnej fazie turnieju. Dla Polaków był to ostatni mecz na turnieju rozgrywanym właśnie w Polsce oraz Szwecji. Podobnie dla Irańczyków, którzy przed spotkaniem mieli na koncie komplet porażek. Rywalizacja w dzisiejszym spotkaniu nie zmieniła tej sytuacji.

Pierwsza część spotkania była bardzo pewna w wykonaniu piłkarzy prowadzonych przez Patryka Rombla. Szczególnie istotne było mocne uderzenie na początku spotkania, dzięki któremu szybko udało się zbudować komfortową przewagę. Druga połowa była bardziej wyrównana i zdecydowanie częściej oglądaliśmy grę punkt za punkt. Głównie z powodu kiepskiej skuteczności w ataku.

Reprezentacja Iranu z czasem radziła sobie coraz lepiej i od remisu dzieliły ją tylko 3 bramki, ale tylko na tyle pozwolili im Polacy. Dzięki tej wygranej nasza reprezentacja zajęła dopiero 4. miejsce w grupie pierwszej fazy zasadniczej. Razem z nami z rywalizacji odpada oczywiście Iran i Czarnogóra. Hiszpanie i Francuzi mają już pewny awans i w ostatnim meczu tego etapu powalczą ze sobą o 1. miejsce w grupie.

Jednym z najważniejszych pytań po turnieju jest to dotyczące przyszłości selekcjonera. Patryk Rombel nie może być pewny swojej przyszłości w kadrze. Wielu kibiców widziałoby w tej roli kogoś bardziej doświadczonego. Selekcjoner również jest ciekaw swojej przyszłości i chciałby ją poznać jak najszybciej i ma nadzieję, że nastąpi to szybciej niż w marcu.

Selekcjoner Patryk Rombel może stracić pracę? „To byłoby szaleństwo”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama