To już oficjalne. Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa świata

Aktualizacja: 28 wrz 2023, 12:31
27 wrz 2023, 12:51

Wydawało się, że Polski Związek Piłki Siatkowej będzie ubiegał się o rolę gospodarza mistrzostw świata w 2025 rok. W środę oficjalnie potwierdzono, że nasz kraj zorganizuje globalny czempionat, ale dopiero za cztery lata. Będzie to już kolejna impreza tej rangi, którą zawita nad Wisłę.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Oficjalnie. Polska ugości siatkarskie mistrzostwa świata 2027

Polska była gospodarzem dwóch z trzech ostatnich mistrzostw świata. W 2014 impreza rozegrana w sześciu miastach. Wówczas globalny czempionat gościły Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Warszawa, Wrocław oraz Kraków. Kolejna okazja na przyjęcie najlepszych siatkarzy z całego świata wydarzyła się w 2022 roku. Wówczas Polska i Słowenia przejęły turniej odebrany Rosji. Wówczas imprezę gościły Katowice, Gliwice i słoweńska Lublana.

W środę oficjalnie poinformowano, że Polska ugości siatkarskie mistrzostwa świata w 2027 roku. Na uroczystej konferencji prasowej dobre wieści potwierdził prezes PZPS Sebastian Świderski, któremu towarzyszyli kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk oraz  premier RP, Mateusz Morawiecki.

Te mistrzostwa świata, to będzie coś pięknego dla kibiców i dla naszego kraju. Fantastyczna okazja, by zareklamować nasz kraj na arenie światowej. Postaramy się, by puchar wrócił z ziemi włoskiej do Polski już w 2027 roku – powiedział Kurek.

Znakomity sezon polskich siatkarek. Lepsza była tylko jedna reprezentacja

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA