Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna przegrywa na własnym boisku

Aktualizacja: 29 paź 2016, 10:31
28 paź 2016, 21:51

W pierwszym spotkaniu 3. kolejki ORLEN Ligi Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna podejmował Develpores SkyRes Rzeszów. Zespół przyjezdnych okazał się o wiele lepszy, gospodynie musiały pogodzić się z porażką 0:3.

Siatkarki z Rzeszowa dobrze rozpoczęły mecz (1:3). Muszynianki popełniały błędy, Cikiriz nie wykorzystała okazji na kontrę (5:8). Wynik wyrównał się przy stanie 11:11, jednak gra punkt za punkt nie ciągnęła się długo – zespół gości ponownie wyszedł na prowadzenie (15:17). Gospodynie przez długi czas nie mogły wykonać przejścia (15:21), w konsekwencji przegrały set 15:25.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń (6:3). Trener rzeszowianek szybko poprosił o przerwę dla swojego zespołu, po niej róźnica między drużynami zmniejszyła się (9:8). Dobra gra Adeli Helić pozwoliła Developresowi na objęcie prowadzenia (13:15). W końcówce seta wynik wyrównał się (21:21), jednak to przyjezdnym udało się zakończyć set na swoją korzyść (23:25).

Trzecia partia była prawdziwym pokazem gry rzeszowianek. Rozpoczęła się od serii błędów Cvetanović (0:3). Trener Muszynianek musiał rotować składem jednak zmiany nie przyniosły efektu (3:14). Gospodynie był bezradne, a przewaga ich rywalek miażdżąca (9:21). Set zakończył się przy stanie 10:25.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (12:25, 23:25, 10:25)

MVP: Adela Helić

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Wawrzyniak, Rabka, Cikiriz, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović, Medyńska

Develpores SkyRes Rzeszów:  Kamenova, Hawryła, Kaczmar, Helić, Mróz, Kaczorowska, Borek