Polski Cukier Muszynianka Muszyna w 1/8 finału Pucharu CEV!

11 lis 2015, 22:00

W środowy wieczór rewanżowy mecz 1/16 Pucharu CEV kobiet rozegrały drużyny Polski Cukier Muszynianka Muszyna oraz VC Wiesbaden. W pierwszym spotkaniu tych zespołów górą były Niemki, które zwyciężyły przy stanie 3:2. Polska drużyna w meczu rewanżowym rozprawiła się z rywalkami w trzech setach i tym samym zapewniła sobie awans. W 1/8 finału Pucharu CEV rywalem Mineralnych będzie zespół Mariboru Branik.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką obu drużyn (3:3), jednak już po chwili na prowadzenie wyszła drużyna Niemek (9:11). Nie na długo. Błędy własne przyjezdnych oraz skuteczna gra w bloku pozwoliła Mineralnym zdobyć dwa punkty przewagi (13:11), które konsekwentnie utrzymywane dały im na drugiej przerwie technicznej prowadzenie (16:14). Niemiecki zespół szybko zniwelował straty i rozpoczęła się wyrównana walka punkt za punkt, która trwała w końcowej części pierwszej partii. Set zakończył się grą na przewagi, z której zwycięsko wyszła drużyna gospodyń. Dwa skuteczne bloki w wykonaniu muszynianek zakończyły tę partię (28:26).

Drużyny zaczęły drugą odsłonę wyrównaną rywalizacją, ale na pierwszej przerwie technicznej to niemiecki zespół posiadał dwa punkty przewagi (6:8). Trzy błędy w ataku kosztowały przyjezdne utratę prowadzenia na rzecz Mineralnych. Skutecznie zaczął funkcjonować również blok polskiej drużyny, co uniemożliwiło niemieckiej drużynie wyprowadzenie kontry (13:11). Przyjezdne szybko nadrobiły straty i doprowadziły do remisu (15:15), który okazał się chwilowy, bowiem Muszynianki dzięki błędom własnym rywalek szybko powróciły do dwupunktowego prowadzenia (17:15). Tak wypracowana przewaga pozwoliła polskiej drużynie uspokoić grę i konsekwentnie zmierzać do wygrania również tej partii. Proste błędy przyjezdnych przekreśliły szanse niemieckiego zespołu na podjęcie rywalizacji w tym secie. Polski Cukier Muszynianka Muszyna pewnie zwyciężył w drugiej odsłonie (25:22).

Trzecia partia zaczęła się od zaciętej rywalizacji obu drużyn, które grały punkt za punkt (5:5). Jednak to drużyna Muszynianek pewnymi akcjami wypracowała sobie trzy punkty przewagi, do czego przyczyniły również pomyłki siatkarek VC Wiesbaden (12:9). Skuteczne ataki Karoliny Ciaszkiwiecz-Lach pozwoliły drużynie Mineralnych zejść na drugą przerwę techniczną z pięcioma punktami prowadzenia (16:11). W zespole Polski Cukier Muszynianka Muszyna pojawiły się na boisku zawodniczki rezerwowe, a mimo to polski zespół dominował w rywalizacji, pewnie krocząc ku zwycięstwu w tym spotkaniu (19:13). Mimo starań siatkarki niemieckiej drużyny nie były w stanie odrobić strat do polskiego zespołu, który ze spokojem i opanowanie wygrał tego seta oraz całe spotkanie, zapewniając sobie awans (25:17).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – VC Wiesbaden 3:0 (28:26, 25:22, 25:17)

Polski  Cukier Muszynianka Muszyna: Grejman, Helić, Krzos, Kurnikowska, Milovits, Savić, Sosnowska, Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Pelc, Skrzypkowska, Szczygieł, Śliwa.

VC Wiesbaden: Grosser, Longo, Schaperklaus, Van Berkel, Alanko, Hitemann, Pettke, Mach, Sotohr, Halbichova, Aigner-Swessey, Steinemann.