Polski Cukier Muszynianka przegrywa w Łodzi

7 gru 2016, 21:27

Grot Budowlani Łódź zwyciężyły w spotkaniu “u siebie” Polski Cukier Muszyniankę Enea. Gospodynie występowały w roli faworyta i spełniły oczekiwania swoich kibiców, pokonując przyjezdne w trzech setach.

Od początku spotkania inicjatywa utrzymywała się po stronie Budowlanych. Pomimo niestabilnego przyjęcia, gospodyniom udawało się wyprowadzać skuteczne ataki. Zupełnie inaczej sytuacja miała się po stronie muszynianek, które nie mogły dogonić rywalek. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20.

Drugi set był istnym pogromem dla przyjezdnych. Pomimo tego, że to one prowadziły na początku partii, inicjatywa szybko wróciła na stronę gospodyń. Zespół z Muszyny grał wręcz fatalnie, w ciągu seta zdołały zdobyć tylko pięć punktów woim atakiem! Budowlane nie oddały wyrobionej przewagi już do końca partii, wygrały 25:14.

Trzeci set nie różnił się od poprzednich, prowadzenie cały czas leżało w rękach gospodyń. Dobre zagrywki pozwoliły im w konsekwencji “stawiać” punktowe bloki. Na skrzydlach punktowały Heike Beier i Martyna Grajber. Spotkanie zakończyło się podwójnym blokiem na Aleksandrze Wójcik (25:22).

Grot Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)

MVP: Heike Beier

Grot Budowlani Łódź: Vincourova, Grobelna, Pycia, Polańska, Grobelna, Beier, Maj-Erwardt, Pelc, Twardowska

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović, Medyńska,Wilk, Cikiriz, Sredić, Szabo, Łyszkiewicz