Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Polski skoczek zakończył karierę w wieku 24 lat! Był uważany za wielki...

Polski skoczek zakończył karierę w wieku 24 lat! Był uważany za wielki talent

0
Foto: Fis-ski.com

W wieku 18 lat zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata, a rok później wygrał konkurs i był liderem cyklu, teraz ogłosił, że kończy sportową karierę. Mowa o Krzysztofie Biegunie, który swoją decyzję ogłosił po konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie.

Do największych sukcesów Bieguna można zaliczyć złoty i srebrny medal mistrzostw świata juniorów i zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. Niestety wygrana w 2013 roku w Klingenthal było jedynym osiągnięciem w gronie seniorów. W kolejnych sezonach długo leczył kontuzję, a następnie z powodu słabych wyników został usunięty z kadry.

Start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem – powiedział portalowi Sportsinwinter.pl trener kadry B Maciej Maciusiak.

W poprzednim sezonie skoczek był zmuszony podjąć pracę zawodową, co łączył z karierą sportową. Słabe wyniki podczas tegorocznych konkursów Letniego Grand Prix nie dawały nadziei, że to się zmieni i Biegun zdecydował się zakończyć karierę.

Komentarze