Reklama

Polski Związek Narciarski podał kadry skoczków na sezon 2022/23. Zabrakło niespodzianek

Polski Związek Narciarski opublikował skład kadr narodowych na sezon 2022/23. Na liście nazwisk pierwszej drużyny zabrakło jakichkolwiek zaskoczeń.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Przywrócić (nie)dawny blask

PZN postanowił wrócić do starej, sprawdzonej formuły i podzielić reprezentantów Polski na trzy sekcje: kadrę A, kadrę B oraz młodzieżówkę. Oczywiście pierwszy zespół narodowy poprowadzi trener Thomas Turnbichler, który zastąpił na stanowisku Michala Doleżala. Przed austriackim szkoleniowcem postawiono klarowny cel przywrócenia niedawnego blasku polskim skokom narciarskim po nieudanym poprzednim sezonie.

Polski Związek Narciarski podał składy kadr skoczków

Thurnbichler będzie miał do dyspozycji piątkę zawodników. W kadrze A znalazł się nasz żelazny tercet, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Stawkę uzupełniają Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. W kadrze B, prowadzonej przez Macieja Maciusiaka, zobaczymy: Andrzeja Stękałę, Kacpra Juroszka, Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota i Jana Habdasa.

Z kolei Stefan Hula, Klemens Murańka i Jarosław Krzak są przypisani do tzw. grupy regionalnej. Jeśli będą prezentować wyższy poziom podczas sezonu lub w okresie przygotowawczym, mogą dostać powołanie do kadry A lub B, ale na co dzień przyjdzie im pracować z trenerami regionalnymi.

Natomiast Kadra młodzieżowa składać się będzie z Tymoteusza Amilkiewicza, Klemensa Joniaka, Marcina Wróbla, Jakuba Wisełki, Wiktora Szozdy, Arkadiusza Jojki, Szymona Zapotocznego, Adama Niźnika i Kacpra Tomasika.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Początek sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się 5 listopada w Wiśle.

FIS przedstawiło propozycję kalendarza na przyszły sezon. 37 konkursów!Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama