Strona główna Sporty zimowe Biathlon Polskie biathlonistki na 7 miejscu

Polskie biathlonistki na 7 miejscu

0

Polska sztafeta biathlonistek zajęła siódme miejsce podczas dzisiejszych zawodów w niemieckim Ruhpolding. Polki wystąpiły w składzie: Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska–Ziemniak i Krystyna Guzik.

Na pierwszej zmianie bardzo dobrze spisała się Hojnisz. Tylko raz dobierała i w połączeniu z dobrym biegiem zakończyła swoją zmianę na trzeciej pozycji. Po niej na trasę wyruszyła Gwizdoń, która słabo spisała się na strzelnicy – przy drugiej wizycie zaliczyła karną rundę, w sumie aż 5 razy dobierała. Spowodowało to spadek polskiej drużyny na półmetku na dziewiątą pozycję. Bardzo dobrze zaprezentowała się startująca jako trzecie w polskiej ekipie Weronika Nowakowska-Ziemniak. Dobry bieg w połączeniu z niezłym strzelaniem dał awans na szóste miejsce. Jako ostatnia z Polek wybiegła na trasę Krystyna Guzik i podobnie jak Gwizdoń zaliczyła karną rundę na strzelnicy. Bieg również nie był rewelacyjny i Polki ostatecznie spadły na siódmą pozycję.

Sztafetę wygrały Czeszki, na drugim miejscu znalazły się Białorusinki, a na trzecim Niemki. Kolejny bieg w Ruhpolding to jutrzejsza sztafeta mężczyzn. Panie kolejny raz wystartują w piątkowym sprincie.

 

Wyniki sztafety 4×6 km:

1. Czechy

2. Białoruś    +1.13,3

3. Niemcy     +1.39,3

 

7. Polska     +4.14,4