Polskie piłkarki ręczne lepsze od Islandek!

30 maj 2015, 23:32

Polskie piłkarki ręczne zwyciężyły w meczu towarzyskim z reprezentacją Islandii 25:18. Kolejne wyzwanie dla naszych zawodniczek to dwumecz z Ukrainkami.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny szły łeb w łeb. Do 10. minuty mieliśmy remis – 3:3. Potem wyższy poziom wrzuciły Polki, nie pozwalając rywalkom zbliżyć się niebezpieczną odległość. Cały czas nasze zawodniczki utrzymywały pięciobramkową przewagę. W polskiej bramce bardzo dobrze spisywała się Anna Wysokińska.

Po przerwie Polki utrzymywały swój poziom gry. Jednak dziesięć minut przed końcem spotkania polscy kibice, mogli poczuć obawy, czy nie przyszedł kryzys. Islandki zniwelowały różnicę do siedmiu goli.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i nasze reprezentantki zwyciężyły w Elblągu 25:18. Najlepszymi zawodniczkami meczu były: Anna Wysokińska oraz Porey Rosa Stefansdottir.

Biało-czerwone kolejne mecze rozegraną z Ukrainą – 6 i 14 czerwca. Od wyników spotkań będzie zależało, czy Polki wystąpią na Mistrzostwach Świata w 2015 roku.