Historyczny wynik polskich siatkarek! Pokonały Niemki i są w półfinale Ligi Narodów

13 lip 2023, 07:44

Siatkarki reprezentacji Polski po raz kolejny w tegorocznej edycji Ligi Narodów pokazały się z kapitalnej strony. Podopieczne Stefano Lavariniego wygrały w ćwierćfinale 3:1 z Niemkami i po raz pierwszy w historii awansowały do strefy medalowej rozgrywek.

Kapitalny mecz polskich siatkarek

Pierwszy set był prawdziwym popisem w wykonaniu polskich siatkarek. Choć początkowo Niemki potrafiły dotrzymać kroku, to po raz ostatni prowadziły przy stanie 5:4. Później biało-czerwone sukcesywnie zaczęły budować przewagę i seryjnie zdobywały kolejne punkty. Niemki nie miały absolutnie nic do powiedzenia i przegrały 12:25.

W drugim secie rywalki odbudowały się i wykorzystały nieco słabszą postawę naszych siatkarek. Choć Polki przegrywały już 11:19, zdobyły sześć punktów z rzędu i niemal całkowicie zniwelowały stratę. W końcówce jednak to Niemki były skuteczniejsze i triumfowały w tej partii 25:21.

Trzeci set ponownie był odwróceniem sytuacji na korzyść Polek, ale ich przewaga nie była już tak imponująca jak w pierwszym secie. Od stanu 6:5 ani na chwilę nie oddały przeciwniczkom prowadzenia, czego konsekwencją było zwycięstwo 25:21.

Decydujący set lepiej rozpoczął się dla Niemek, które prowadziły do stanu 6:5. Później gra się wyrównała, a przewaga Polek wynosiła maksymalnie 1-2 punkty. Biało-czerwone nie wykorzystały pierwszej piłki meczowej przy stanie 24:23, ale po chwili dopięły swego i wygrały 26:24.

Polska vs Niemcy 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 26:24)

Dla żeńskiej reprezentacji Polski to największy sukces w historii jej występów w siatkarskiej Lidze Narodów, ponieważ po raz pierwszy zagrają w strefie medalowej rozgrywek. W półfinale czeka ich starcie ze zwycięzcą pary Brazylia – Chiny.