Polskie siatkarki przegrały z Japonkami w VNL. Bolesna lekcja pokory

Aktualizacja: 4 lip 2022, 17:54
14 cze 2022, 15:05

Polskie siatkarki poniosły dotkliwą porażkę w pierwszym meczu Ligi Narodów w turnieju na Filipinach. Podopieczne Stefano Lavariniego przegrały w trzech setach z Japonkami (21:25, 21:25, 21:25).

Nerwowy mecz reprezentacji Polski

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Drużyna prowadzona przez Stefano Lavariniego od początku nie mogła znaleźć argumentów do przeciwstawienia się rewelacji tegorocznej Ligi Narodów. Japonki rozpoczęły spotkanie idealnie i gdy prowadziły 11:4, jasne stało się, że Polki będą miały kłopoty. Wprawdzie nasze siatkarki zaczęły grać nieco lepiej, ale nie zdołały uratować pierwszego seta.

W drugiej partii reprezentacja Polski wreszcie wyglądała tak, jak nas do tego przyzwyczaiła w poprzednich meczach VNL. W końcówce tej odsłony potyczki po raz kolejny zimną krew zachowały jednak oponentki. Natomiast Polki popełniały proste błędy i nie potrafiły ujarzmić świetnie dysponowanych rywalek.

Polskie siatkarki nie dały rady Japonkom

Trzecia odsłona to niemalże kalka drugiej. Polskie siatkarki nawiązały równorzędną walkę, lecz ponownie w szeregi naszego zespołu wkradło się mnóstwo nerwowości. Japonki przejęły inicjatywę i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, pomimo usilnych prób odrobienia strat punktowych przez Polki.

Następnymi przeciwniczkami reprezentacji Polski w Lidze Narodów będzie drużyna Tajlandii.

Japonia – Polska 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Japonia: Seki, Inoue, Koga, Hayashi, Yokota, Shimamura, Kojima (libero) oraz Ishikawa.

Polska: Wołosz, Różański, Łukasik, Górecka, Gryka, Jurczyk, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Czyrniańska, Fedusio, Wenerska, Alagierska.

Wraca Liga Narodów siatkarek. Harmonogram reprezentacji Polski na turnieju w Filipinach