Polskie siatkarki wciąż imponują! Pewne zwycięstwo nad Turcją

15 cze 2023, 12:38

Siatkarki reprezentacji Polski zanotowały kolejny imponujący występ podczas tegorocznej edycji Ligi Narodów. W czwartek podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:0 z Turczynkami i kontynuują znakomitą passę zwycięstw w turnieju.

Kolejny świetny mecz Polek

W pierwszym secie wynik przez długi czas był na styku, choć od samego początku to Polki miały delikatną przewagę, prowadząc w pewnym momencie 7:3. Turczynki nie zamierzały jednak odpuszczać i wyszły na prowadzenie 18:17, ale w końcówce seta znacznie skuteczniejsze były biało-czerwone, wygrywając go 25:22.

Na początku drugiego seta siatkarki z Turcji prowadziły 1:0 i 2:1, ale był to jedyny moment, w którym cieszyły się z przewagi. W kolejnych fragmentach podopieczni Stefano Lavariniego wykorzystywały niemal każdą okazję na powiększenie dystansu. Co prawda Turczynki zdołały je dogonić do stanu 20:19, ale ostatecznie Polki triumfowały w drugiej partii 25:20.

W trzecim secie Turczynki postawiły jak dotąd najtrudniejsze warunki, choć ich przewaga na przestrzeni całej partii nie była zbyt wyraźna. Trzykrotnie zdołały uciec Polkom na dwa punkty, ale od stanu 14:16 biało-czerwone skutecznie goniły wynik. Losy spotkania rozstrzygnęły się po zaciętej końcówce, którą nasze siatkarki wygrały 30:28

Polska vs Turcja 3:0 (25:22, 25:20, 30:28)

Siatkarki reprezentacji Polski z kompletem zwycięstw przynajmniej na kilka godzin objęły prowadzenie w tabeli Ligi Narodów (wyprzedzić je mogą Chinki). Przez Polkami jeszcze dwa mecze w Hongkongu. Już w piątek zmierzą się z Holenderkami, a dzień później właśnie z siatkarkami z Chin.

Dziś poznamy koszykarskiego mistrza Polski? Śląsk musi przedłużyć finałową serię