Polskie siatkarki z drugą wygraną w turnieju kwalifikacyjnym do IO

17 wrz 2023, 19:30

Polskie siatkarki pokonały 3:1 Koreę Południową i mają już na koncie dwa zwycięstwa w turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Wszystkie mecze Biało-czerwonych oraz pozostałych drużyn grupy C rozgrywane są łódzkiej Atlas Arenie. Kolejnymi pojedynek z udziałem naszych siatkarek odbędzie się we wtorek.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa

Po brązowym medalu Ligi Narodów oraz ćwierćfinale mistrzostw Europy kolejną imprezą z udziałem polskich siatkarek są kwalifikacje olimpijskie. Wszystko wskazuje na to, że forma drużyny Stefano Lavariniego wciąż jest wysoka i awans na IO Paryż jest w jej zasięgu. Biało-czerwone mają już na koncie dwie wygrane, ale spotkania z najtrudniejszymi przeciwniczkami wciąż przed nimi.

Korea Południowa to czwarty zespół ostatnich igrzysk olimpijskich, jednak minione miesiące przyniosły zdecydowanie gorsze wyniki. Regres w grze azjatyckiej drużyny było widać również w starciu z Polkami. Nasz zespół miał bardzo dobry początek i szybko uzyskał znaczącą przewagę nad rywalkami. W połowie inauguracyjnej partii nasz zespół  prowadził już 17:11 i ostatecznie wygrał 25:22. Druga odsłona miała podobny przebieg, ale tym razem pogoń rywalek była skuteczna i wygrały one 26:24.

Trzecia partia do pewnego momentu była wyrównana. Jednak od remisu 18:18 zdecydowanie lepiej grały Polki i pokonały Azjatki 25:21. W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie Biało-czerwone grały koncertowo. Pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 9 punktów i przypieczętowały zwycięstwo w całym meczu.

W poniedziałek drużyna Stefano Lavariniego będzie miał wolne, natomiast we wtorek zmierzy się z Kolumbią. Grupowymi rywalkami naszych siatkarek są również Niemki, Amerykanki, Tajki, Włoszki i Słowenki, które już zostały pokonane. Rywalizacja toczy się w systemie każdy z każdym. Dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły w końcowej tabeli awansują na IO Paryż 2024.