Popis Bartka Kurka i wygrana ze Słowenią! Gramy z Iranem w ćwierćfinale VNL

10 lip 2022, 22:22

Reprezentacja Polski ostatni mecz Siatkarskiej Ligi Narodów w Ergo Arenie rozpoczęła od łatwego zwycięstwa w pierwszym secie. Kolejne partie były bardziej wymagające, ale Słoweńcy zdołali wygrać tylko jedną z nich i to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa 3-1 (25:14, 25:23, 23:25, 25:17). W ćwierćfinale zmierzymy się z reprezentacją Iranu.

Kurek poprowadził Polskę do zwycięstwa ze Słowenią w VNL

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetPierwszy set rozpoczął się od przejęcia pełnej kontroli nad meczem przez podopiecznych Nikoli Grbicia. Sześciopunktowa przewaga zdobyta na samym początku zaowocowała spokojną grą i dalszym powiększeniem przewagi, aż do wygranej 25:14. Druga partia była już bardziej wyrównana i Słoweńcy do samego końca deptali nam po piętach.

Trzeci set wyglądał bardzo podobny do poprzednio, ale tym razem to reprezentacja Słowenii zdołała wygrać wynikiem 25:23. Dzięki temu zachowała swoje szanse na “uratowanie” meczu. Na ich nieszczęście w czwartej partii Polacy znów okazali się bezlitośni i skutecznie popisali się dużą skutecznością w grze, zamykając mecz wynikiem 25:17.

Przez cały mecz świetnie spisywał się Bartosz Kurek. Kapitan reprezentacji Polski zdobył 23 punkty i aż pięć z nich padło bezpośrednio po zagrywce. Na osobne wyróżnienie zasługuje również Kamil Semeniuk.

Tomek Fornal, który zaliczył fenomenalny występ w ostatnim meczu z Chinami, pojawił się na parkiecie pod koniec trzeciego seta i kolejny raz potwierdził, że jest gotowy do gry w wyjściowym składzie. Był najlepszym zawodnikiem w ostatnim secie.

polska-slowacja
Statystyki Polaków via volleyballworld.com

Ćwierćfinałowe pary VNL: Polska zagra z Iranem

Turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów potrwa od 20 do 24 lipca w Bolonii. Znamy już wszystkie reprezentacje, które wezmą w nim udział, są to: Włochy, Polska, Francja, Japonia, USA, Brazylia, Iran oraz Holandia. Biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Drużyną, która wypada z siatkarskiej elity, jest reprezentacja Australii.

• Włochy – Holandia

• Francja – Japonia

• Polska – Iran

• USA – Brazylia

Pojedynki z Iranem zawsze należą do tych trudnych, aczkolwiek bilans 5 ostatnich spotkań przemawia za nami – Polacy wygrywali trzykrotnie. Dwa razy po pięciosetowych bataliach triumfowali siatkarze z Bliskiego Wschodu. Jeśli wygramy, w półfinale zagramy z USA lub Brazylią.

Na początku nowego tygodnia poznamy skład, który Nikola Grbić zabierze do Włoch.