Popis szczypiornistów Łomży Industrii! Hala Legionów w euforii

Aktualizacja: 7 paź 2022, 18:44
7 paź 2022, 09:48

Łomża Industria Kielce w kapitalnym stylu pokonała THW Kiel w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów szczypiornistów 40:37. Drużyna prowadzona przez trenera Tałanta Dujszebajewa pokazała wszystkim, dlaczego należy do ścisłej światowej czołówki. Na przestrzeni całej rywalizacji emocji nie brakowało. To bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o bezpośrednią promocję do ćwierćfinału. Klasa!

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Łomża Industria Kielce zaprezentowała potęgę w LM

Jeśli ktoś spodziewał się grzmotów na parkiecie w Kielcach, nie może czuć się zawiedziony. Łomża Industria do spółki z THW Kiel zapewniły fenomenalną wymianę ciosów pod niemal każdym względem. Obie drużyny dyktowały takie tempo, że Usain Bolt by się nie powstydził. Po prostu kosmiczna rywalizacja, której poziom był godny nie tyle fazy grupowej, co nawet finału Ligi Mistrzów.

Sympatyk piłki ręcznej, który dopiero włączył teleodbiornik, zastanawiał się zapewne, czy to nie wyścig Formuły 1. Nagle kilka świetnych obron zaliczył golkiper kielczan, Andreas Wolff, studząc zapędy przyjezdnych. I jednocześnie wzniecając burzę oklasków wśród publiczności. W drugiej połowie współzawodnictwa rezultat był na styku, choć w roli goniących wynik występowali goście.

Kluczowe okazały się finałowe dwie minuty rywalizacji. Najpierw fantastyczną interwencją po próbie Magnusa Landina z rzutu karnego popisał się ponownie Wolff. Gol przewagi miejscowych jednak nie przesądzał kwestii triumfu. Wtedy do akcji wkroczył Alex Dujszebajew, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce przeciwników. Łomża Industria Kielce odniosła zwycięstwo nad THW Kiel 40:37.

THW Kiel już od jedenastu lat nie potrafi znaleźć złotego środka, aby pokonać świętokrzyski zespół. Właściwie ostatni triumf niemiecka ekipa święciła w 2011 roku w Hali Legionów. Łomża Industria Kielce zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy B z dorobkiem sześciu punktów. Do liderującej FC Barcelony kielczanie tracą dwa “oczka”, a następny mecz rozegrają 27 października. Ich rywalami będą szczypiorniści Celje.