Porażka Chemika Police!

18 mar 2018, 22:21

W Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym  ,,Podpromie” w Rzeszowie obserwowaliśmy spotkanie 22 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy ekipą Developres SkyRes Rzeszów oraz Chemikiem Police. Choć siatkarki Chemika prowadziły 2:1, to gospodynie doprowadziły do tie-breaka, którego wygrały.

Spotkanie skuteczniej otworzyły siatkarski z Polic, szybko uzyskały trzy oczka przewagi (5:8). To pozwoliło na prowadzenie skutecznej i równej gry przez ekipę Chemiku. Przyjezdne utrzymywały pewną zaliczkę nad rywalkami (9:14). Z minuty na minutę gra Chemika nakręcała się a wynik był coraz bardziej nie korzystny dla gospodyń (10:22). Do końca partii rzeszowianki nie zdobyły już punktów, więc premierowa odsłona padła łupem przyjezdnych (10:25).

Drugi set obie ekipy rozpoczęły wyrównaną walką (5:5, 8:8). W dalszej części partii żadna z drużyn nie mogła zdobyć większej przewagi (13:13, 15:15). W końcówce dwa oczka przewagi zdobyły gospodynie (24:22), ale nie wykorzystały piłek setowych i o losach tej partii musiała decydować gra na przewagi. Ostatni punkt padł po zablokowaniu Tomsi. Tym samym mieliśmy remis w tym spotkaniu.

Trzecią partię lepiej otworzyły siatkarki z Rzeszowa (6:3). W dalszej części seta gospodynie utrzymywały pewną i skuteczną grę oraz przewagę nad rywalkami z Polic (15:11). Siatkarki Chemika nie odpuściły i po kilku chwilach doprowadzili do remisu w partii (18:18). Cztery kolejne oczka pały łupem przyjezdnych i to siatkarki z Polic zmierzały do zwycięstwa w tej odsłonie. Ostatni punkt podobnie jak w poprzedniej odsłonie padł po bloku. Ze zwycięstwa mogły ostatecznie cieszyć się podopieczne Marcello Abbondanzy (20:25).

Czwarty set gospodynie rozpoczęły z wysokiego ,,C” (7:2). W dalszej części siatkarki z Rzeszowa utrzymywały pewną grę i radziły sobie lepiej w swoich akcjach (16:10). Set powoli wkraczał w decydującą fazę, a wynik przemawiał za zwycięstwem gospodyń (21:16). Ostatnią piłkę tego seta skończyła Żabińska na środku siatki.

Piątą decydującą partię skuteczniej rozpoczęły gospodynie (5:2). Mecz powoli wkraczał w końcową fazę, a gra siatkarek z Rzeszowa utrzymywała się na stałym poziomie (12:7). W końcówce tie-breaka przyjezdne znacznie poprawiły grę i doprowadzili do w miarę wyrównanej gry (13:11). To jednak wystarczyło siatkarkom z Rzeszowa do zwycięstwa w całym spotkaniu i zapisaniu 2 oczek.

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3:2 (10:25, 26:24, 20:25, 25:18, 15:11)

MVP: Anna Kaczmar

Developres SkyRes Rzeszów:  Rousseaux, Ptak, Żabińska, Kaczmar, Helić, Ganszczyk, Rabka, Kaczorowska, Andrushko, Blagojević, Sawicka

Chemik Poilce: Buša, Gajgał-Anioł, Smarzek, Bełcik, Tomsia, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Krzos