Porażka Huberta Hurkacza w Antwerpii. Jak to się stało?!

21 paź 2022, 17:24

Dominic Thiem pokonał Huberta Hurkacza w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Antwerpii. Austriacki tenisista przegrał pierwszego seta, obronił trzy piłki meczowe w drugim secie i ostatecznie wygrał 6:3, 6:7 [9-11], 6:7 [4:7]. Zwycięstwo zagwarantowały mu pewne i wymierzone uderzenia w kluczowych momentach tego pojedynku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hubert Hurkacz przegrywa i opada z turnieju w Antwerpii

Polski tenisista rozstawiony w Belgii z “jedynką” był faworytem tego starcia i początkowo wydawało się, że nie będzie miał problemu, aby zakończyć spotkanie w dwóch setach. Hurkacz doskonale zaczął od wygrania pierwszego gema w spotkaniu i przełamaniu pierwszego serwisu swojego rywala. Dzięki temu Polak utrzymał przewagę i pierwszy set wygrał 6:3.

Druga partia już była znacznie bardziej wyrównana. Gem za gem i brak było widoków, aby coś się mogło się zmienić. Konieczna była więc dogrywka, w którą Hurkacz rozpoczął od przełamania Thiema. Później doszło jeszcze do dwóch przełamań w wykonaniu obu zawodników. Hurkacz miał aż trzy piłki meczowe, ale nie potrafił ich wykorzystać, a to się na nim zemściło.

Trzeci set był bardzo podobny do poprzedniego – punkt za punkt i brak przełamań, które przyszły dopiero w kolejnym tie-breaku. Tym razem trzy piłki meczowe miał Thiem i ostatnią z nich udało mu się wykorzystać.

Dla Thiema jest to najważniejsze zwycięstwo od długiego czasu, być może nawet od dwóch lat. Austriak w czerwcu 2021 roku doznał kontuzji nadgarstka, przez co nie mógł grać i wypadł z najlepszej setki tenisistów na świecie. 29-latek jest teraz blisko powrotu do TOP 100 rankingu ATP.

Po tym meczu nie brakuje komentarzy, że polsko-austriacki pojedynek już stał się meczem całego turnieju. Thiem w doskonały sposób obrócił los na swój korzyść i to on zmierzy się w ćwierćfinale z notowanym na 36. miejscu rankingu ATP Sebastianem Kordą, Amerykaninem czeskiego pochodzenia.

Simona Halep zawieszona za doping! „Zaczynam walkę o prawdę”