Porażka MKS-u Lublin na zakończenie zmagań w Lidze Mistrzyń

20 lis 2015, 20:54

Podopieczne Sabiny Włodek zakończyły swoje zmagania w Lidze Mistrzyń. W ostatnim spotkaniu przegrały z Budocnost Podgoricą. Dla lublinianek była to szósta porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Budocnost Podgorica w tegorocznej Lidze Mistrzyń stracił tylko jeden punkt i dzięki temu przewodzi w tabeli. W poprzednim spotkaniu pewnie pokonał szwedzki IK Savehof 25:18. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie zdołały zdobyć ani jednego punktu i zajmują ostatnie miejsce w grupie. W ostatnim pojedynku uległy rumuńskiemu CSM Bukareszt 27:30.

Faworyzowane gospodynie już na początku spotkania pokazały lubliniankom, że nie będzie to łatwy pojedynek. Po kilku minutach gry prowadziły już trzema bramkami. Jednak MKS Lublin nie zamierzał się poddawać i po bramkach Mihdaliowej i Quintino był remis 9:9. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu to mistrzynie Polski prowadziły 13:12.

Po zmianie stron błyskawicznie do ataku ruszyły zawodniczki z Czarnogóry. Po kilku minutach gry znów prowadziły. Podopieczne Sabiny Włodek nie były w stanie nawiązać walki z wyżej notowanymi rywalkami. Kinga Achruk i spółka nie dały wydrzeć sobie prowadzenia i wygrały swoją ostatnią potyczkę w fazie grupowej Ligi Mistrzyń 29:25.

Budocnost Podgorica zwyciężył po raz piąty i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie. Mistrzynie Polski przegrały po raz szósty i z zerowym dorobkiem punktowym zakończyły swoje zmagania na ostatnim miejscu w tabeli.

Budocnost Podgorica – MKS Selgros Lublin 29:25 (12:13)

Buducnost Podgorica: Nenezić, Zderić – Achruk, Agović, Bulatović, Cavlović, Jauković, Kovacević, Lzović, Malović, Neagu, B. Pavicević, I. Pavicević, Pletikosić, Raicević, Ramusović

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik – Bijan, Quintino, Niedźwiedź, Kocela, Gęga, Rola, Kozimur, Mihdaliowa, Charzyńska, Szarawaga