Porażka KS Pałac Bydgoszcz na wyjeździe

19 lis 2016, 20:11

W ramach szóstej kolejki ORLEN Ligi Developres SkyRes Rzeszów podejmował Pałac Bydgoszcz. Był to pojedynek dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli ekip – gospodarz plasował się na piątej pozycji, a oczko wyżej znajdowali się goście. Zgodnie z przewidywaniami rywalizacja była zacięta i po pięciosetowym boju wygrał Developres.

Początek starcia był wyrównany, a w drużynie przyjezdnych dobrze spisywała się Kuligowska. Wynik oscylował wokół remisu, a Pałac znów objął prowadzenie po udanym ataku przyjmującej (5:6). Gospodynie przez kolejne minuty nie mogły zdobyć żadnego punktu, lecz niemoc w końcu przełamała Kamenova. Rywalizacja nabrała kolorytu, a remis nastąpił bo bloku na bydgoszczankach (11:11). Po stronie Pałacu pojawiły się błędy i na prowadzenie wyszły rzeszowianki. Ich przewaga rosła – przechodzącą wykorzystała Mróz, a Helić obiła blok (17:13). O czas poprosił trener Pałacu. Po przerwie bydgoszczanki zaczęły odrabiać straty, a do remisu doprowadziła Krzywicka. Końcówka została zdominowana przez przyjezdne, a seta zakończyła Misiuna (21:25).

Na początku drugiej partii niewielką przewagę wypracowały miejscowe, a bezradne były przyjezdne. Różnica rosła w szybkim tempie (6:1). Niemoc Pałacu została przełamana przez Jagodzińską i od tego momentu bydgoszczanki próbowały odrobić straty. Tymczasem Kamenova popisywała się skutecznością i zapas rzeszowianek się utrzymywał. Goście poprawili swoją grę w bloku i zatrzymali Kamenovą i Helić (13:9). Jednak grał Pałacu była nerwowa, a dwa razy z rzędu ze skrzydła skończyła Kaczorowska. Punkty zaczęły padać na przemian, ale więcej błędów było po stronie gości – w siatkę zaserwowała Pleśnierowicz, a Maternia zaatakowała w aut (19:14). Rzeszowianki spokojnie kontynuowały swoją grę i były coraz bliżej wyrównania w setach. Po udanym bloku Żabińskiej Developres miał piłkę setową, którą wykorzystała Helić (25:18).

Dobrą passę gospodynie kontynuowały w kolejnym secie. Zabłysnęły kilkoma blokami i ugrały trzy “oczka” przewagi (5:2). Jednak bydgoszczanki nie odpuszczały i po akcjach Krzywickiej różnica została praktycznie zniwelowana. Rzeszowiankom znów udało się odskoczyć, lecz parę punktów ugrała Misiuna, i swoją dobrą grą doprowadziła do remisu (9:9). Pałac znakomicie funkcjonował w bloku – przyjezdne zablokowały Żabińską i Helić. Dzięki temu to bydgoszczanki objęły prowadzenie, ale gra obu ekip nie zachwycała i pojawiały się błędy. Różnica znów zmniejszyła się do jednego “oczka”, ale Pałac był zdeterminowany i wykorzystał kontry (17:20). Końcówka partii była nerwowa i przerwy brali trenerzy obu zespołów. Więcej szczęścia miały jednak bydgoszczanki, a dodatkowo w aut zaatakowała Helić. Set zakończył się po wpadnięciu w siatkę przez Developres (21:25).

Znakomicie weszły w kolejną partię gospodynie, które ekspresowo objęły prowadzenie. Rzeszowianki wykorzystały piłkę przechodzącą, Mróz skończyła ze środka, a po kontrze Kaczorowskiej o czas poprosił trener Pałacu (6:1). Przerwa jednak niewiele pomogła, ale złą passę przełamała Jagodzińska. Natomiast liderką w rzeszowskiej ekipie była Helić, która ugrała kilka punktów z rzędu. Pomimo tego, Pałac nie poddał się i stopniowo odrabiał piłki (11:5). Rywalizacja stała się wyrównana, lecz różnica się nie zmniejszała. Ładną kiwką popisała się Kaczmar, ale podwójny blok zatrzymał Kamenovą. Rzeszowianki chciały za wszelką cenę wygrać tę partię i rozgrywały szybkie akcje (18:10). Gra obu drużyn była nierówna – nieudanie przyjęły przyjezdne, a siatki dotknęły gospodynie. Różnica była jednak zbyt duża i czwarta partia padła łupem Developresu (25:13).

W tie-breaku pierwsze prowadzenie objęły bydgoszczanki, lecz gospodyniom udało się wyrównać (3:3). Żadna z drużyn nie była w stanie “odjechać” – Jagodzińska kiwnęła nad blokiem, a tuż po niej w samą linię zaatakowała Helić. Rzeszowianki wyszły na prowadzenie po nieudanej zagrywce Krzywickiej (7:6). Developres utrzymywał niewielką przewagę, a po kiwce Kamenovej czas wziął Grabowski (10:7). Jednak to nic nie pomogło i ze zwycięstwa cieszyć mogły się cieszyć miejscowe (15:9).

Developres SkyRes Rzeszów – KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:18, 21:25, 25:13, 15:9)

MVP: Adela Helić

Developres SkyRes Rzeszów: Kamenova, Szymańska, Hawryła, Żabińska, Śliwińska, Kaczmar, Szczygieł, Helić, Flakus, Paskova, Mróz, Kaczorowska, Nickowska, Borek.

KS Pałac Bydgoszcz: Jagodzińska, Ziółkowska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Śmieszek, Bałdyga, Pleśnierowicz, Fojucik, Portalska, Nowakowska.