Porażka Polaków na inauguracje turnieju w Irunie

6 sty 2017, 21:39

Na inaugurację turnieju w Irunie reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych uległa gospodarzom 20:30. Turniej w Hiszpanii to ostatni sprawdzian biało – czerwonych przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu mistrzostwami świata we Francji.

Mecz z Hiszpanią był pierwszym spotkaniem biało – czerwonych w odmienionych składzie po tym gdy z gry w reprezentacji Polski zrezygnowało wielu kluczowych graczy, takich jak Sławomir Szmal czy Karol Bielecki. Dzisiejszy pojedynek był sprawdzianem możliwości dla ich następców.

Niestety pierwsze minuty meczu “nowej” reprezentacji Polski nie wróżyły niczego dobrego. W grze ekipy Tajlanta Dujszebajewa dominował chaos, niedokładność oraz pochopne decyzje.

Zupełnie inaczej prezentowali się dowodzeni przez weterana kadry Daniela Sarmiento Hiszpanie. Dowodzeni przez byłą gwiazdę Barcelony piłkarze z półwyspu Iberyjskiego m.in. wykorzystując pomyłki naszych szczypiornistów prowadzili po 18 minutach gry 10:6.
Jednak od tego momentu pomocną dłoń do gości wyciągnęli gospodarze, którzy co rusz popełniali faule w ataku. A gdy już udawało im się oddawać rzut, to albo marnowali okazję albo na wysokości zadania stawał Adam Malcher. Taka gra z obu stron sprawiła, że przed końcem pierwszej partii Polacy wyszli na jednobramkowe prowadzenie (11:10).

Druga połowa spotkania to niestety powrót do nieskutecznej gry z pierwszej części spotkania. Nieskuteczność w ataku biało – czerwonych sprawiła, że na kwadrans przed ostatnią syreną Polacy przegrywali ośmioma bramkami (15:23). Na niewiele zdały się czynione przez selekcjonera biało – czerwonych zmiany. Hiszpanie kontrolując sytuację na polu oraz wsparci doskonałą grą bramkarza dotrwali z wysokim prowadzeniem do ostatniej syreny.

Kolejnymi przeciwnikami Polski będą reprezentacja Kataru (w sobotę) oraz Argentyny (w niedzielę).