Porażka polskich piłkarzy ręcznych z Hiszpanią. Koniec marzeń o ćwierćfinale

Aktualizacja: 19 sty 2023, 11:11
18 sty 2023, 22:10

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski w swoim czwartym meczu na mistrzostwach świata przegrali 27:23 z aktualnymi wicemistrzami Europy, Hiszpanami. Taki wynik oznacza, że biało-czerwoni nie mają już żadnych szans na awans do ćwierćfinału turnieju.

Szczypiorniści reprezentacji Polski awansowali do fazy zasadniczej z trzeciego miejsca w grupie B i porażkach z Francją (24:26) oraz Słowenią (23:32), a także zwycięstwie nad Arabią Saudyjską (27:24). Hiszpanie z kolei zajęli pierwsze miejsce w grupie A, pokonując odpowiednio Czarnogórę (30:25), Chile (34:26) i Iran (35:22).

Udana pierwsza połowa Polaków

Już w pierwszych minutach wyżej notowani Hiszpanie wyszli na prowadzenie, ale biało-czerwoni nie pozwolili im na powiększenie dwubramkowej przewagi. Co więcej, w pewnych odstępach czasu doprowadzali do wyrównania, po raz kolejny świetne zawody rozgrywał Szymon Sićko, który pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

W pewnym momencie hiszpańscy szczypiorniści zaczęli powiększać przewagę – zrobiło się nawet 15:11, ale Polacy nie zamierzali się poddawać. Szybko zaczęli odrabiać straty i dzięki dobrej grze w ofensywie, a także świetnym obronom Mateusza Korneckiego po pierwszych 30 minutach przegrywali tylko 16:15.

Hiszpanie w drugiej połowie zbyt mocni

Od początku drugiej części spotkania Hiszpanie wykazywali się świetną skutecznością, podczas gdy Polacy nie potrafili zamienić wszystkich okazji na trafienia. Z tego powodu rywale szybko uzyskali sporą przewagę, prowadząc już nawet 23:18. Do gry wkroczył wówczas Piotr Jędraszczyk, który w ciągu dziewięciu minut strzelił aż cztery bramki, wlewając nadzieje w serca polskich kibiców.

Spory problem zaczął się na 9,5 minuty przed końcem meczu, kiedy to Patryk Walczak zobaczył czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz. W ciągu dwóch minut kary Hiszpanie dołożyli jednego gola i wciąż utrzymywali przewagę trzech trafień przy stanie 25:22.

W końcowych minutach Polacy próbowali jeszcze wrócić do gry, ale trzecia drużyna poprzednich mistrzostw świata skutecznie się broniła i ostatecznie wygrała 27:23. Dla biało-czerwonych oznacza to koniec marzeń o awansie do ćwierćfinału.

Polska vs Hiszpania 27:23 (16:15)

Polska: Szymon Sićko (7), Arkadiusz Moryto (5), Piotr Jędraszczyk (4), Jan Czuwara (3), Michał Olejniczak (2), Bartłomiej Bis (2)
Hiszpania: Adrian Figueras Trejo (4), Angel Fernandez Perez (4), Alex Dujshebaev Dovichebaeva (4), Kauldi Odriozola Yeregui (3), Joan Canellas Reixach (3), Ferran Sole Sala (2), Gedeon Guardiola Villaplana (2), Pol Valera Rovira (2), Daniel Dujshebaev Dovichebaeva (2), Agustin Casado Marcelo (1)

6. Iran: 3 mecze, 3 porażki, 0 punktów, bramki: 74:107

Do końca turnieju polscy piłkarze ręczni rozegrają jeszcze dwa mecze. 20 stycznia zmierzą się z Czarnogórą (20:30), natomiast dwa dni później zakończą udział w mistrzostwach świata starciem z Iranem (18:00).

Selekcjoner Patryk Rombel może stracić pracę? „To byłoby szaleństwo”