Porażka z Anglią 3:0. Polacy nie znajdą się w TOP 10 ampfutbolowego mundialu

6 paź 2022, 12:40

Polscy ampfutboliści po wtorkowej porażce z Brazylią w 1/8 finału niestety nie zdołali pokonać Anglików i utrzymać się w rywalizacji o miejsca 9-12 na mistrzostwach świata. Rywale biało-czerwonych prezentowali się znacznie lepiej i zwyciężyli 3:0 po golu Tweeda i dwóch trafieniach Tregaskissa.

Ampfutbol: druga porażka Polski z rzędu

Spotkanie z reprezentacją “Trzech Lwów” rozpoczęło się niemal identycznie, jak mecz z Brazylią. Rywale Polaków wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, a jedenaście minut później dołożyli drugie trafienie. Dwubramkowe prowadzenie zagwarantowało im większy spokój w meczu.

Nie zmienia to faktu, że zawodnicy Marka Dragosza w pierwszej połowie często podejmowali próby ataku, ale Anglicy byli niezwykle dobrze dysponowani w obronie i często “wyrzucali” piłkę z własnego pola karnego. Rezultat meczu został ustalony w ostatniej akcji meczu. Porażka w tym spotkaniu oznacza, że Polacy zaliczą swój najgorszy występ na ampfutbolowym mundialu.

Dotychczas zajmowali 11. miejsce w 2012 roku, cztery lata później znaleźli się tuż za podium, a w 2018 roku zameldowali się na 7. miejscu. Zawody w Turcji skończą w najlepszym wypadku na 13. pozycji.

Sytuacja w drużynie biało-czerwonych po dwóch porażkach z rzędu nie jest najlepsza. Mariusz Adamczyk w rozmowie zaraz po meczu przyznał, że nie wie, co musi się stać, aby drużyna “otrzeźwiała” i zaczęła grać swoją piłkę.

Kolejny mecz przed Polakami już jutro, a rywalem będą zawodnicy z Japonii lub USA.