Porażka Zielińskiego w walce wieczoru ACB 75

Aktualizacja: 30 maj 2023, 09:45
26 lis 2017, 11:05

W walce wieczoru wczorajszej gali ACB 75, która odbyła się w niemieckim Stuttgarcie były mistrz PLMMA w wadze lekkiej Adrian Zieliński (17-7) przegrał w walce rewanżowej z Ustarmagomiedem Gadżydaudowem (10-3) przez KO (latające kolano) w 1 rundzie.

Walka od początku była w planach żeby znalazła się w karcie głównej, ale w związku z urazem Niemca Dennisa Sivera, który miał wystąpić w najważniejszym starciu wieczoru, rewanżowy pojedynek Zielińskiego z Gadzhidaudovem został nowym “main eventem”. Był to też rewanż za to, co wydarzyło się 6 lutego 2016 roku – wtedy jednogłośnie na punkty triumfował Polak.

Początkowo nic nie zwiastowało porażki Zielińskiego, który potrafił na chwilę zamknąć rywala na siatce, jednak po minucie po jednym z potężnych ciosów ugięły się pod nim nogi. Kilka sekund później Rosjanin wystrzelił mocnym kolanem na głowę, a sędzia szybko przerwał walkę.

źródło: polsat sport