Strona główna Tenis ATP Porażki Radwańskiej oraz Kubota.

Porażki Radwańskiej oraz Kubota.

0

Niestety dzisiejszej nocy udział w swoim turniejach zakończyli Urszula Radwańska oraz Łukasz Kubot. Polka uległa 2:6, 6:2, 6:1 Amerykance Lauren Davis w walce o półfinał turnieju WTA Tour w Auckland. Kubot natomiast przegrał w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour na twardych kortach w australijskim Brisbane z Samuelem Grothem 4:6, 7:6 (7-2), 6:7 (3-7).  

Mecz Urszuli Radwańskiej był bardzo nierówny. Polka po przegranych dwóch pierwszych gemach zdołała wygrać osiem kolejnych, dzięki czemu wygrała pierwszego seta oraz prowadziła w drugim 2:0. Jednak wtedy gra Polki się zacięła i do końca meczu Radwańska zdołała ugrać tylko jednego gema. Przypomnijmy iż Polka w drodze do ćwierćfinału tej imprezy pokonała Włoszkę Francescę Schiavone oraz Danielę Hantuchovą.

Mecz Łukasza Kubota był dużo bardziej wyrównany. Dwie z trzech partii zakończyły się tie-breakami. Rywal zaimponował głównie formą serwisową. Popisał się on 21 asami, przy 14 Kubota. Miał także mniej podwójnych błędów serwisowych co przy tak wyrównanym meczu znalazło odzwierciedlenie w wyniku.