Powrót Politechniki Warszawskiej na zwycięski tor

25 lis 2016, 20:21

W ramach 10. kolejki PlusLigi zawodnicy Effectora Kielce podejmowali na swoim terenie gości z Politechniki Warszawskiej. Podopieczni trenera Bednaruka po przegranej z AZS-em Czestochową, LOTOS-em Treflem Gdańsk i Cuprum Lubin zrehabilitowali się kibicom, wygrywając 1:3 (17:25, 28:30, 25:22, 23:25).

Na początku spotkania warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Punktowy blok Wrony i Samicy powiększył przewagę do czterech “oczek” (6:10). Natomiast błąd Andricia ustawił wynik na 12:16. Przewaga akademików była duża (14:22). Michał Filip posyłając asa serwisowego dał swojej drużynie piłkę setową (15:24). Ostatecznie partia wygrana 17:25.

W drugiej partii oba zespoły kończyły swoje ataki przez co długo utrzymywał się remis (7:7). Zagrywka w tym spotkaniu była atutem gości. Po asie serwisowym Samicy wynik wynosił 8:11. Błąd Andricia w ataku pozwolił na powiększenie przewagi (13:17). Tym razem asem serwisowym popisał się Komenda, co pozwoliło zbliżyć się kielczanom na punkt (18:19). Zapowiadała się emocjonująca końcówka partii (23:23). Pierwsza piłka setowa dla gospodarzy (24:23), jednak nie wykorzystana. Set musiał rozstrzygnąć się na przewagi (24:24). Po błędzie serwisowym Wachnika piłka setowa dla politechniki (28:29). Smoliński blokiem zakończył drugą partię, wygraną 28:30.

Po 10-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko. Tym razem to kielczanie zdobyli dwupunktowe prowadzenie (7:5). Atak Pawlińskiej powiększył przewagę do trzech “oczek” (14:11). ONICO udało się doprowadzić do remisu (19:19), po czym dwie kolejne akcje padły łupem gospodarzy (21:19). Piłka setowa dla kielczan (24:22). Ostatecznie set wygrany 25:22.

Czwarta odsłona spotkania rozpoczęła się od wielu błędów kielczan, które dały prowadzenie gościom (3:6). As serwisowy Andrzeja Wrony (4:8). Blok funkcjonował dobrze w jednym jak i drugim zespole (7:12). Dwoma asami serwisowymi pochwalił się Komenda (11:13). W końcową część partii akademicy wchodzili z czteropunktowym prowadzeniem (16:20). Po ataku Filipa piłka meczowa (21:24). Pawliński jeszcze zdołał zdobyć asa serwisowego (23:24). Ostatecznie warszawianie wygrali 23:25.

Effector Kielce – ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (17:25, 28:30, 25:22, 23:25)

MVP: Paweł Zagumny

Effector Kielce: Andrić, Komenda, Maćkowiak, Pawliński, Wohlfahrtstatter, Sobczak, Formela, Wachnik, Antosik, Biniek, Bućko, Orobko, Superlak, Więckowski

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Filip, Samica, Świrydowicz, Wrona, Zagumny, Olenderek, Halaba, Łapszyński, Gruszczyński, Firlej, Kowalczyk, Kwolek, Smoliński,