Strona główna Pilka reczna Francja 2017 Poznaliśmy kadrę Polski na MŚ we Francji

Poznaliśmy kadrę Polski na MŚ we Francji

0

Za polskimi piłkarzami ręcznymi ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w tym tygodniu mistrzostwami świata. Trener Tałant Dujszebajew podał 17 osobowy skład jaki zabierze na turniej do Francji.

W mistrzostwach świata, które Polacy rozpoczną meczem przeciwko Norwegii w czwartek, wezmą udział wszyscy szczypiorniści, którzy są zdrowi po turnieju w Irunie. W ostatnim meczu towarzyskim ze składu wypadł Mariusz Jurkiewicz. To sprawiło, że trener nie odeśle do domu jednego z trzech bramkarzy tak jak planował.

Kontuzja kapitana naszej reprezentacji sprawiła, że pojawił się wakat na pozycji rozgrywającego Dujszebajew nie zdecydował się jednak na dodatkowe powołania. Oznacza to, że więcej szans w ataku może otrzymać Piotr Chrapkowski.

Pierwszy mecz biało – czerwoni rozegrają w czwartek. Ich pierwszym rywalem w walce o punkty będzie reprezentacja Norwegii. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

Bramkarze: Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze)

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce).

Komentarze