Strona główna Kolarstwo Poznaliśmy kolarskie trasy Olimpijskie!

Poznaliśmy kolarskie trasy Olimpijskie!

0

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich wraz z Międzynarodową Unią Kolarską przedstawiły dzisiaj plany tras, na jakich najlepsi kolarze świata będą rywalizować na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Czekają na nich trudne, a zarazem malownicze trasy, gdzie większość z nich będzie przebiegała przez najsłynniejsze dzielnice światowej stolicy karnawału.

W początkowej fazie rywalizacji mężczyźni będą musieli pokonać cztery okrążenia, kobiety tylko jedno. Jest też dobra wiadomość dla polskich fanów kolarstwa ! Na trasie przewidziano również kilka krótkich, ale bardzo stromych wzniesień. Właśnie strome podjazdy są mocną stroną naszego reprezentanta – Michała Kwiatkowskiego. To na nich jest on w stanie odskoczyć rywalom, bądź też odrobić do nich jakąś stratę.

Podczas każdej rundy czeka na zawodników blisko 9 kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,7 %. Z kolei zjazd to 6 kilometrowa pętla, na której zawodnicy będą musieli wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi. Na ostatnim etapie olimpijskiej trasy czeka na nich ponad 20 kilometrów płaskiego terenu.

Łącznie trasa kolarzy wynosi aż 256 kilometry, a trasa kolarek to 130,3 km. Czasówki będą zawierać się w 59,6 km i 29,8 km.