Strona główna ME Polska 2017 ME: Poznaliśmy miasta, w których siatkarze będą rywalizować o tytuł Mistrza Europy!

ME: Poznaliśmy miasta, w których siatkarze będą rywalizować o tytuł Mistrza Europy!

0

Kraków, Gdańsk, Katowice i Szczecin, będą gospodarzami Mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w Polsce. Turniej finałowy odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie, gdzie na trybunach może zasiąść blisko 15 tysięcy kibiców. 

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Europy, ale nie jest to pierwsza organizacja dużej siatkarskiej imprezy. Jak za każdym razem Polacy pod tym względem wypadają świetnie i zapewne tak będzie i tym razem. Miasta trzech gospodarzy nie zaskakują nas w ogóle, gdyż Kraków, Gdańsk i Katowice to miasta, w których odbywały się już największe sportowe imprezy. W zestawieniu tym debiutuje Szczecin, a właściwie ich hala Azoty Arena, która może pomieścić ponad 5000 kibiców.

Turniej finałowy odbędzie się oczywiście w Krakowie, gdyż Tauron Arena może pomieścić blisko 15 tysięcy kibiców, a to zapowiada wielkie siatkarskie święto. Tytułu sprzed dwóch lata będzie bronić Francja, która pokonała wtedy świetnie grającą Słowenię. Trzecie miejsce zajęli Włosi. Polska zakończyła turniej na 5. miejscu.

Komentarze