Poznaliśmy uczestników Memoriału Wagnera. Wiemy z kim zagrają Polacy

W dniach 18-20 sierpnia zostanie rozegrany XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Organizatorzy poinformowali, że reprezentacja Polski zmierzy się z drużynami Argentyny, Serbii oraz Iranu.

Gospodarzem turnieju będzie Tauron Arena Kraków. Nie jest to żadna niespodzianka, gdyż Memoriał Wagnera, który uznawany jest za najlepszy siatkarski turniej towarzyski na świecie, odbywa się tam nieprzerwanie od 2016 roku. Reprezentacje Polski poprowadzi na nim Serb Nikola Grbić.

Przeciwnikami naszych siatkarzy będą Argentyńczycy, Serbowie oraz Irańczycy. Szczególnie groźni mogą być pierwsi z wymienionych bowiem to właśnie oni są brązowymi medalistami igrzysk w Tokio. Dla Polaków turniej będzie świetnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata, gdzie nasi siatkarze będą bronić złotego medalu.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozgrywany jest od 2003 roku. Polacy już 9-krotnie triumfowali w tej imprezie. Ostatni raz udało im się wygrać imprezę przed rokiem. Pierwszy raz ta sztuka udała się naszej reprezentacji szesnaście lat temu. Dwukrotnie w turnieju triumfowali Rosjanie, Holendrzy i Brazylijczycy, a po jednym zwycięstwie na koncie mają Niemcy, Bułgarzy oraz Włosi.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA