Poznań Open: Bez niespodzianki w finale

19 lip 2015, 14:19

Zgodnie z oczekiwaniami finał poznańskiego challengera padł łupem Pablo Carreno Busty. Rozstawiony z numerem pierwszym Hiszpan w dwóch setach pokonał Radu Albota.

Rozstawiony z numerem pierwszym Carreno Busta był zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania, mimo że w przeszłości obaj tenisiści nigdy się ze sobą nie spotkali. Początek meczu był bardzo wyrównany, u Carreno Busty było widać małe poddenerwowanie, natomiast Mołdawianin nie popełniał błędów. O losach seta zaważył siódmy gem, w którym Hiszpan przełamał swojego rywala i wyszedł na prowadzenie 4-3. Do końca seta nie obserwowaliśmy już przełamań, dlatego premierowa odsłona skończyła się wynikiem 6-4 dla Carreno Busty.

Radu Albot po przegranym secie opuścił na chwilę kort, ale nie pomogło mu to w powrocie do lepszej gry. Na korcie cały czas dominował Hiszpan i szybko wyszedł na prowadzenie 3-0 z podwójnym przełamaniem. Kolejne dwa gemy były bardzo zacięte, ale dla dobra widowiska oba padły łupem Albota, który odrobił część strat. To jednak było za mało na zawodnika rozstawionego z ,,jedynką”. Carreno Busta od tego momentu przestał popełniać błędy we własnych gemach serwisowych i był nie do zatrzymania. Drugi set także zakończył się wynikiem 6-4.

Dzięki zwycięstwu Pablo Carreno Busta awansuje na 56. pozycję w rankingu ATP. Finalista, Radu Albot zadebiutuje w poniedziałek w pierwszej setce.