PP: Dąbrowianki za burtą!

25 lut 2015, 19:28

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski kobiet zmierzyły się ze sobą ekipy PGE Atomu Trefl Sopot i Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza. “Atomówki”, które pokonały w ostatnio po dopiero po tie-breaku Legionovię, umocniły się na pozycji wicelidera ORLEN Ligi. Dąbrowianki natomiast uległy Budowlanym Łódź 2:3, mimo iż początkowo wygrywały 2:0. Dzisiejsze spotkanie miało rozstrzygnąć o tym, który zespół jako pierwszy awansuje do półfinału Pucharu Polski.

Na początku pierwszego seta trwała wyrównana walka punkt za punkt. Jednak w połowie tej partii gospodynie przyspieszyły tempo i praktycznie rozbiły rywalki wygrywając 25:13. Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Od stanu 8:8 sopocianki zaczęły wychodzić na prowadzenie. Drużynie przyjezdnej nie udało się już doprowadzić do remisu i po raz kolejny musiały uznać wyższość rywalek. W końcówce nawet zniwelowały przewagę do jednego “oczka”, jednak “Atomówki” zdobyły aż 6 punktów z kolei i dzięki temu kolejna partia padła ich łupem. Dąbrowianki również w trzecim secie nie potrafiły wyjść z kryzysu i popełniały proste błędy. Rywalki bezlitośnie to wykorzystywały i na swoim koncie notowały coraz większą liczbę punktów. Sopocianki były nie do zatrzymania w ataku i wygrały trzecią partię 25:18, a cały mecz 3:0.

Atomówki zmierzą się w półfinale ze zwycięzcą pojedynku: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Budowlani Łódź.

MVP: Charlotte Leys

PGE Atom Trefl Sopot – Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:13, 25:18, 25:18)