Strona główna Siatkówka Puchar Polski PP: Grot Budowlane Łódź zdobywają Puchar Polski!

PP: Grot Budowlane Łódź zdobywają Puchar Polski!

0
foto: Maciej Mirowski

W finale Pucharu Polski kobiet do rywalizacji o trofeum stanęły dwie drużyny z Łodzi – Grot Budowlani i ŁKS Commercecon. Podopieczne trenera Kryształowicza okazały się lepsze od rywalek i bez problemu zwyciężyły 3:0 tym samym zdobywając drugi w historii klubu Puchar. 

Spotkanie rozpoczęło się nieznacznie lepiej dla siatkarek ŁKS-u (1:3), jednak nie trzeba było czekać długo na odpowiedź rywalek. Budowlane odebrały im prowadzenie (10:7) i z czasem je powiększyły (14:10, 17:12). Bardzo dobrze grały Grajber i Twardowska, prowadząc swoje koleżanki z drużyny ku zwycięstwu (20:13). Niespodziewanie zawodniczki Commerceconu odrobiły kilka punktów, co spowodowało nerwowość po drugiej stronie siatki (20:16). Podopieczne trenera Kryształowicza jednak równie szybko opanowały nerwy i zakończyły partię na swoją korzyść, przy wyniku 25:20.

Podbudowane pierwszym korkiem ku sukcesowi Budowlane dobrze zaczęły drugą odsłonę (5:2). Ich rywalki dwoiły się i troiły aby przejąć kontrolę nad grą, jednak nie było to takie łatwe. Wprawdzie udało im się doprowadzić do remisu 7:7, jednak Budowlane ponownie “odskoczyły” i to bez większych problemów (13:11). Siatkarki ŁKS-u zaczęły popełniać coraz więcej błędów i dystans miedzy zespołami szybko się powiększył (20:14). Zawodniczki Grot Budowlanych widocznie kontrolowały końcówkę seta i szybko doprowadziły go do końca wygrywając ze znaczącą przewagą 25:17.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie Budowlane bardzo szybko narzuciły rywalkom wysokie tempo (5:2). Przeciwniczkom ciężko było je dogonić i dystans powiększył się do pięciu oczek (10:5). Podopieczne trenera Kryształowicza były widocznie lepsze od swoich rywalek, w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (15:11). W samej końcówce sytuacja zrobiła się nerwowa – zawodniczki Commerceconu wyrównały (16:16) i przez krótką chwilę zespoły grały punkt za punkt. Budowlane jednak wróciły na prowadzenie i nie wypuściły go z rąk już do samego końca spotkania. Trzecia odsłona również zakończyła się triumfem Grot Budowlanych Łódź, tym razem 25:20.

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)

Grot Budowlani Łódź: Čutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Grobelna, Vincourová, Grajber, Witkowska

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Skorupa, Bidias, Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk, Sielicka, McClendon, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko- Młotkowska, Szyjka, Strasz

Komentarze