Puchar Polski: Jastrzębski Węgiel w najlepszej czwórce

Aktualizacja: 11 sty 2017, 21:00
11 sty 2017, 19:08

W ćwierćfinale Pucharu Polski doszło do spotkania Jastrzębskiego Węgla z Cerradem Czarnymi Radom. Zwycięzca gwarantował sobie udział w finałowym turnieju rozgrywanym we Wrocławiu (14-15 stycznia). Jastrzębianie zwyciężyli 3:0 i w stolicy Dolnego Śląska będą walczyć o trofeum.

Na początku spotkania utrzymywał się remis (5:5), jednak o jeden punkt lepsi byli gospodarze (11:10). Żadna z drużyn nie mogła zdobyć znacznej przewagi. Od stanu 13:13 trzy akcje z rzędu zapisały się na koncie jastrzębian (16:13). Podopieczni trenera Marka Lebedewa zmierzali do zakończenia partii (22:18). Ostatecznie zwyciężyli ją do 20.

Drugi set rozpoczął się identycznie do poprzedniej. Drużyny grały punkt za punkt (6:6). Na dwa “oczka” przewagi zdołali uciec jastrzębianie (10:8). Dobrze funkcjonujący blok w drużynie gospodarzy dopisywał kolejne punkty do wyniku (18:15). Choć Emanuel Kohut pochwalił się dwoma asami serwisowymi (18:17), jastrzębianie nie pozwolili na doprowadzenie do remisu (20:17). W polu zagrywki kolejny punkt zdobył Wojciech Żaliński i radomianie zbliżyli się na punkt (22:21). Punktowy blok Grzegorza Kosoka dał pierwszą piłkę setową gospodarzom (24:21). Atak Damiana Borucha zakończył drugą partię (25:21).

W trzecim secie na przód po raz kolejny wysunęli się jastrzębianie (7:5). Prowadzeniem nie cieszyli się długo, gdyż przyjezdni od razu odrobili straty (7:7). Pomarańczowo-czarni utrzymywali wyrobioną przewagę (11:8). Radomianie zbliżyli się na punkt (11:10). Gospodarze utrzymywali skromne prowadzenie 17:15. Za moment wynik wynosił 20:16. Maciej Muzaj i spółka zwyciężyli 25:21 i awansowali do turnieju finałowego.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, Boruch, Derocco, Kampa, Oliva, Popiwczak, Bachmatiuk, Ernastowicz, Gdowski, Gil, Sobala, Strzeżek, Touzinsky

Cerrad Czarni Radom:  Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut, Ostrowski, Fornal, Watten, Smith, Filipowicz, Gonciarz, Urbanowicz, Wiese, Ostrowski, Zwiech