PP Kobiet: Poznaliśmy finałową czwórkę turnieju

30 mar 2016, 22:17

W środę poznaliśmy wszystkie cztery zespoły, które awansowały do finałowej czwórki Pucharu Polski kobiet. Turniej Final Four zostanie rozegrany w dniach 16-17 kwietnia. Gospodarza poznamy wkrótce.

Energa AZS Koszalin – Pogoń Baltica Szczecin 24:26 (15:11)
1 mecz : 25:23 (12:12)
Awans: Pogoń Baltica Szczecin

Zawodniczki z Koszalina przystępowały do tego pojedynku mając dwubramkową przewagę z pierwszego meczu. Do przerwy wydawało się, że nic nie stanie na przeszkodzie aby odnieść końcowe zwycięstwo. W drugiej części pojedynku to skuteczna i ambitna gra zespołu ze Szczecina pozwoliła im cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki Pucharu Polski.

Vistal Gdynia – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 41:26 (17:11)
1 mecz : 34:24 (16:11)
Awans: Vistal Gdynia

Spotkanie, które ze względu problemy z dojazdem drużyny gości rozpoczęło się z 15-sto minutowym opóźnieniem, przebiegało bez większej historii i dramaturgii. Błędy i nieskuteczną grę przyjezdnych zawodniczki Vistalu wykorzystywały bezlitośnie i pewnie wygrały to spotkanie.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS 32:23 (17:8)
1 mecz : 28:24 (13:12)
Awans: Metraco Zagłębie Lubin

Drużyna Metraco Zagłębia chciała obronić czterobramkową przewagę z meczu w Gdańsku a przyjezdne liczyły na sprawienie niespodzianki. Do przerwy miejscowe bez problemów radziły sobie z Akademiczkami z Gdańska zaznaczając swoją przewagę w tym pojedynku i w dwumeczu.

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 27:24 (15:13)
1 mecz : 30:31 (16:17)
Awans: MKS Selgros Lublin

Ciekawy pojedynek oglądali kibice w Lublinie gdzie miejscowy MKS Selgros walczył o odrobienie jednobramkowej straty z Elbląga. Początek należał jednak do Startu, który w 17. minucie 1 połowy prowadził nawet 9 do 5. Od tego momentu do gospodynie zmobilizowały się do skutecznej gry i zaczęły odrabiać straty. W drugiej części pojedynku to od 40. minuty zawodniczki z Lublin odskoczyły na kilka bramek przewagi i do końca nie oddały prowadzenia wygrywając ze Startem Elbląg.