Puchar Polski: PGE Skra Bełchatów trzecim finalistą

10 sty 2018, 19:38

W jednym spośród ćwierćfinałowych meczów w ramach Pucharu Polski doszło do spotkania zespołu PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. Bilet będący przepustką do finałowych rozgrywek we Wrocławiu zdobyła drużyna gospodarzy, która zakończyła spotkanie w trzech setach.

Już na początku spotkania sprytną kiwką pochwalił się Lukas Tichacek (2:2). Po błędzie w ekipie bełchatowian i asie serwisowym Marcina Możdżonka rzeszowianie wyszli na prowadzenie 4:7, które za nie długi stracili na rzecz rywali (9:9). Podopieczni trenera Kowala w dalszej części partii po raz kolejny osiągnęli przewagę (13:16). Dzięki zdobytej serii punktowej gospodarze wyrównali stan seta, a do tego zdobyli prowadzenie 20:17. Bełchatowianie nie wykorzystali dwóch piłek setowych, co doprowadzilo do tego, że set musiał rozstrzygnąć sie na przewagi. Ostatecznie to jednak gospodarze triumfowali w partii inaugurującej 26:24.

Podrażnieni goście weszli w drugą partię z przytupem, inkasując rywalom cztery punkty z rzędu (0:4). W ciągu całego spotkania nie dało się nie dostrzec problemów z zagrywką w obu zespołach, co zarówno obniżało poziom widowiska. Bełchatowianom udało zbliżyć się na punkt (8:9), a za moment po ich świetnej obronie tablica wskazywała remis po 9. Bartosz Bednorz bombardując, jako jeden z niewielu, swoją zagrywką zdołał wyprowadzić zespół na trzypunktowe prowadzenie 13:16. W decydującej części seta gospodarze powiększyli swoją przewagę (21:16). Blok Karola Kłosa i Milada Ebadipoura zakończył drugą partię spotkania wygraną przez PGE Skre Bełchatów do 20.

Trzeci set rozpoczął się analogicznie do poprzedniego, w którym to przyjezdni szybko osiągnęli przewagę (3:7), którą z biegiem czasu stracili (10:8). Inicjatywę w spotkaniu przejęli gospodarze, którzy osiągnęli sześciopunktową przewagę 17:11 i spokojnie zmierzali do zakończenia całego spotkania na swoją korzyść. Rzeszowianie nie zdołali odrobić strat, co zaskutkowało zwycięstwem PGE Skry Bełchatów (25:17).

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

MVP: Bartosz Bednorz

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Bednorz, Kłos, Ebadipour, Łomacz, Piechocki, Janusz, Katić, Czarnowski, Romać, Nedeljković, Penchev, Milczarek

Asseco Resovia Rzeszów: Lemański, Tichacek, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Jarosz, Masłowski, Kędzierski, Depowski, Krastins Schöps, Perłowski, Dryja