Strona główna Siatkówka Puchar Polski PP: Znamy już rywala ZAKSY w walce o Puchar!

PP: Znamy już rywala ZAKSY w walce o Puchar!

0

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w trzech partiach zespół Onico Warszawy. Ekipa z Górnego Śląska zmierzy się w finale Pucharu Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

Spotkanie skuteczniej rozpoczęli jastrzębianie (4:7). Warszawianie nie zamierzali odpuść i szybko ruszyli do walki (10:10). Kilka chwil potem znów inicjatywę przejęli podopieczni trenera Santiliego (15:17). Do końca partii ekipa z Jastrzębia utrzymała wysoki poziom i zwyciężyła w premierowej odsłonie (22:25).

W drugą partię lepiej weszli siatkarze ze stolicy (7:6). Parę minut potem do głosu znów doszli jastrzębianie. Ekipa z Górnego Śląska zaczęła dominować i kontrolować przebieg partii (15:19). Drużyna Onico nie poprawiła swojej skuteczności gry i przegrała także i drugą odsłonę (23:25).

Trzeci set od prowadzenia rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla (5:7). Już za kilka chwil jastrzębianie zdobyli już ogromną przewagę (6:14). Podopieczni trenera Santiliego bez żadnych problemów kontrolowali przebieg całego spotkania. Ekipa z Górnego Śląska nie pozwolili rozwinąć się swoim przeciwnikom. Zwyciężyli bardzo pewnie i będą walczyć w finale Pucharu Polski.

 

Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

MVP: Lukas Kampa

Onico Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Buczek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Kurek, Vernon-Evans, Janikowski, Nowakowski, Araujo, Penchew, Wojtaszek

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Czyrniański, Kosok, Bucki, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Turski, Ferens, Wolański, Hain Popiwczak,

Komentarze