Strona główna Siatkówka Reprezentacja Prezes PZPS: Heynen niepoważnie potraktował zawodników! Jaką decyzję podejmie Jacek Kasprzyk?

Prezes PZPS: Heynen niepoważnie potraktował zawodników! Jaką decyzję podejmie Jacek Kasprzyk?

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Vital Heynen bez porozumienia z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej wrócił na zgrupowanie do Zakopanego, tym samym opuścił drużynę walczącą o brązowy medal.  Jaką decyzję podejmie Prezes Jacek Kasprzyk?

Prezes Jacek Kasprzyk nie kryje oburzenia – “Jestem bardzo zaskoczony, bo miał zostać do końca. Uważam, że niepoważnie potraktował zawodników, którzy są w Chicago. Nie do końca jest to jednak porzucenie miejsca pracy, bo jednak nie jedzie na wakacje, a do grupy, która trenuje przed najważniejszym turniejem w tym sezonie. Jadę wyjaśnić tę sprawę” – komentuje w studio Polsatu Sport Prezes.

Swojego oburzenia nie krył również dziennikarz Krzysztof Wanio komentując Chłopaki, przywieźcie medale, bo to będą naprawdę wasze medale. A ten medal na przykład dla Heynena, to weźcie i pierwszemu dzieciakowi po wylądowaniu w Warszawie na lotnisku zawieście na szyi. Trzymajcie się”.

Trener do Chicago przybył dopiero kilka godzin przed meczem z Brazylią. Nie ukrywał, że po fazie grupowej wróci do kraju. Wszystko zmieniło się gdy Polacy awansowali do strefy medalowej. Trener z szacunku do osiągnięć swojego zespołu zdeklarował, że pozostanie z drużyną. Po porażce z Rosją 1:3 Vital Heynen postanowił jednak opuścić swoją drużynę w Chicago. Szkoleniowca zastąpił jego asystent – Jakub Bednaruk.

 

 

Źródło: polsatsport

 

Komentarze