Strona główna Tenis Pozostałe Prezydent pogratulował Radwańskiej i Janowiczowi zwycięstwa w Pucharze Hopmana

Prezydent pogratulował Radwańskiej i Janowiczowi zwycięstwa w Pucharze Hopmana

0

Prezydent RP Bronisław Komorowski złożył na ręce prezesa Polskiego Związku Tenisowego Jacka Muzolfa gratulacje dla Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza za triumf w Pucharze Hopmana 2015.

Pragnę złożyć na ręce Pana Prezesa serdeczne gratulacje dla Pani Agnieszki Radwańskiej i Pana Jerzego Janowicza za wspaniałe zwycięstwo w Turnieju o Puchar Hopmana – nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych.

To znakomite osiągnięcie polskiego tenisa i całego polskiego sportu. Wymagało ono najwyższych umiejętności i pokonania najznakomitszych rywali. Dziękuję za wszystkie przeżycia i wzruszenia jakie za sprawą Pani Agnieszki Radwańskiej i Pana Jerzego Janowicza stały się udziałem nie tylko miłośników tenisa w naszym kraju, ale także wszystkich Polaków, dla których osiągnięcia sportowe są źródłem radości i narodowej dumy.

Proszę również o przekazanie moich podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, pomagając w przygotowaniach naszej drużyny: rodzinom sportowców, trenerom i lekarzom.

Życzę, aby ten historyczny tryumf w Perth otworzył naszym tenisistom drogę do kolejnych świetnych dokonań w przyszłości, a zwycięstwo Pani Agnieszki Radwańskiej i Pana Jerzego Janowicza stało się początkiem dobrej passy polskiego tenisa w 2015 roku.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej