Strona główna Siatkówka Pozostałe Przedpełski i Popko wracają do PZPS-u!

Przedpełski i Popko wracają do PZPS-u!

0

Mirosław Przedpełski i Artur Popko, oskarżeni o korupcję związaną z przygotowaniem Mistrzostw Świata w 2014 roku wrócą do PZPS-u – zostali powołani do wydziałów merytorycznych związku.

Afera korupcyjna w PZPS-ie wybuchła kilka dni po zdobyciu Mistrzostwa Świata przez polskich siatkarzy. Przedpełski i Popko spędzili w areszcie kilka dni, proces ma odbyć się we wrześniu. Panowie wycofali się z siatkarskiego życia, chociaż bywali na najważniejszych meczach. Były prezes związku wręczał nawet medale w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Sofii.

Mirosław Przedpełski został członkiem Wydziału ds. Kontaktów Międzynarodowych, Artur Popko zasiądzie w Wydziale Strategii oraz będzie w składzie nowopowołanego Klubu  Wybitnego Reprezentanta (w którym znalazł się między innymi Paweł Zagumny).

Na posiedzeniu zarządu PZPS ustalono także kilka innych, istotnych spraw – między innymi termin przyszłorocznych mistrzostw Europy. Impreza, której organizatorem będzie Polska odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 3 września.

Dodatkowo ustalono, ze o kolejności w tabeli podczas rozgrywek ligowych w pierwszej kolejności decydować będzie liczba zwycięstw, dopiero później punkty – inaczej, niż było to dotychczas.

Komentarze