Przegrana Legionovii we własnej hali

28 lis 2016, 20:02

Ostatni mecz 7. kolejki ORLEN Ligi został rozegrany pomiędzy Legionovią Legionowo a Developres SkyRes Rzeszów. Przyjezdne szybko rozprawiły się z gospodyniami i mogły dopisać do swojego konta kolejne zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczął autowy atak Moniki Bociek (0:1). Obydwa zespoły popełniały błędy, najpierw Klaudia Grzelak a następnie Adela Helić nie trafiły atakiem w boisko, Grabka wpadła w siatkę podczas ataku z przechodzącej piłki (3:5). Mocny atak Kamenovej wyrównał wynik (8:8), jednak nie na długo. Przyjezdne zdołały uzyskać przewagę (10:15). Kolejne wyrównanie miało miejsce po zepsutym ataku Połeć (17:17). Końcówka seta była nerwowa, zespoły grały punkt za punkt (21:21, 22:22). Partię zakończył atak Katarzyny Żabińskiej (23:25).

Pierwszy punkt w drugiej partii został zdobyty przez Żabińską (0:1). Podobnie jak w poprzednim secie, na jego początku prowadzenie należało do rzeszowianek (3:6). Magdalena Hawryła najpierw zdobyła punkt na kontrze a potem zablokowała atak gospodyń (5:9). Pomimo skutecznego ataku Połeć, rywalki Legionovi pozostawały na prowadzeniu (8:14). Agata Skiba mocno zaatakowała ze skrzydła (15:18), chwilę potem blok Połeć zbliżył zespoły do siebie (17:18). Wynik wyrównał się przy stanie 20:20. Pomimo tego, ze gospodynie objęły prowadzenie (23:22) nie udało im się wygrać partii. Musiały uznać wyższość rywalek (25:27).

Trzeci set rozpoczął się podwójnym blokiem na Bociek (1:2). Przyjezdne po raz kolejny zdobyły prowadzenie na początku partii (3:6), wynik wyrównał się dopiero przy stanie 8:8 po mocnym ataku Bociek. Przyjezdne szybko opanowały sytuacje i drugi raz nie pozwoliły rywalkom się  zbliżyć (11:14). Przewaga rzeszowianek rosła z każdą minutą (14:18). Błąd Agaty Skiby w ataku przybliżył przyjezdne do wygrania seta (14:20). Siatkarki Developresu popisały się punktowym blokiem i zdobyły piłkę meczową (15:24). Spotkanie zakończył atak Kaczorowskiej z lewego skrzydła (16:25)

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)

MVP: Adela Helić

Legionovia Legionowo: Grzelak, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Skiba, Adamek

Developres SkyRes Rzeszów: Kamenova, Hawryła, Żabińska, Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Borek