PŚ Biało-czerwoni pokonują Argentynę!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 12:07
5 paź 2019, 09:27

Reprezentacja Polski siatkarzy zwyciężyła 3:1 z Argentyną w meczu czwartej kolejki Pucharu Świata. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena w tym turnieju. Już jutro Polaków czeka mecz z Włochami.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Potem jednak przewagę zdobyli mistrzowie świata. Rywale nie dawali jednak za wygraną i doprowadzili do remisu po 16. Końcówka premierowej odsłony także była zacięta, ale ostatecznie lepsi w niej okazali się podopieczni Marcelo Mendesa i zwyciężyli 29:27.

Od początku drugiej partii Polacy wyszli z innym nastawieniem, szybko uzyskali bezpieczną przewagę i kontrolowali przebieg seta. Po naszej stronie dobrze funkcjonował blok, a rywale popełniali coraz więcej błędów własnych.  Mistrzowie świata odsłonę zakończyli szybko i pewnym triumfem 25:17.

Kolejna odsłona to także dominacja biało-czerwonych. Mistrzowie świata szybko wypracowali przewagę i przejęli inicjatywę. Rywale znów popełniali dużo prostych błędów, a po naszej skuteczny w ataku był Wilfredo Leon. Argentyna była bezradna na taką postawę naszych siatkarzy i zdołała wywalczyć w tej partii 18 oczek.

W czwartym secie trener Mendes zdecydował dokonać kilka zmian. To wpłynęło korzystnie na grę rywali. Argentyńczycy zaczęli walczyć ambitnie i nawet wyszli na prowadzenie. W decydujących chwilach jednak rywale znów popełniali własne błędy, a po naszej stronie skutecznie wykorzystał to Leon, który po dwóch atakach zakończył mecz na naszą korzyść.

Polska – Argentyna 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 26:24)

Polska: Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski oraz Marcin Komenda, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon

Argentyna: Martin Ramos, Matia Sanchez, Ezequiel Palacios, Augustin Loser, Bruno Lima, Jan Martinez Franchi, Santiago Danani oraz Matias Giraudo, Nicolas Lazo, Joaquin Gallego, German Johansen