Świetne występy Polaków w PŚ w kajakarstwie w Poznaniu. Wygrali klasyfikację medalową

Aktualizacja: 29 maj 2023, 11:09
29 maj 2023, 09:20

Reprezentacja Polski pokazała się ze świetnej strony w Pucharze Świata w kajakarstwie w Poznaniu. Biało-czerwoni zakończyli zmagania z 12 medalami, w tym sześcioma złotymi, dzięki czemu zwyciężyli w klasyfikacji medalowej imprezy i potwierdzili wysoką formę.

Dobry początek rywalizacji w Poznaniu

Rywalizacja na torze regatowym Malta w Poznaniu była kolejnym już udanym występem reprezentantów Polski. Przed dwoma tygodniami w węgierskim Szeged biało-czerwoni sięgnęli po osiem medali, natomiast w ubiegłym roku w stolicy Wielkopolski zdobyli aż 18 krążków, z czego cztery złote.

Już w piątek, czyli pierwszego dnia rywalizacji reprezentanci Polski pokazali się z bardzo dobrej strony. W eliminacyjnym biegu K1 200 metrów najlepsza była Katarzyna Kołodziejczyk, w C1 200 metrów druga była Dorota Borowska, a w dwójce na tym dystansie jako drudzy linię mety przekroczyli Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski. Awans do półfinałów wywalczyli także m.in. Julia Olszewska, Piotr Morawski (oboje K1 200 m) czy Magda Stanny (C1 200 m).

Udane weekendowe biegi polskich kajakarzy

Drugiego dnia zmagań w Poznaniu polscy kajakarze zdobyli siedem medali. Katarzyna Kołodziejczyk wygrała rywalizację w C1 200 metrów, a następnie Martyna Klatt i Helena Wiśniewska wygrały w biegu dwójek na K2 200 metrów. Wiktor Głazunow sięgnął po srebro w biegu C1 1000 metrów, Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski po brąz na C2 1000 metrów, natomiast Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wygrały rywalizację K4 500 metrów.

Do tego w mocno okrojonym biegu medalowym czwórka Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Łukasz Witkowski i Oleksii Koliadych wygrała na C4 500 metrów przed Juliuszem Kitewskim, Adrianem Kłosem, Kacprem Sieradzanem i Krystianem Hołdakiem.

W niedzielę natomiast biało-czerwoni dołożyli pięć krążków. Aleksander Kitewski i Norman Zezula zdobyli brąz w finale C2 500 metrów. W biegu K2 500 metrów zwyciężyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, wyprzedzając na mecie Karolinę Naję i Annę Puławską. Najlepsi w konkurencji C2 500 metrów mix byli Amelia Braun i Juliusz Kitewski, a srebro w C1 5000 metrów wywalczył Mateusz Borgieł.